قزوین از کمبود زیرساخت‌های فرهنگی رنج می‌برد

قزوین - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: استان از کمبود زیرساخت‌های فرهنگی رنج می برد و برای حل این مشکل نیازمند توجه نمایندگان مجلس برای ارتقای اعتبارات استانی و ملی هستیم.

محمد حسین اسماعیلی روز یکشنبه در دیدار با لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با کمک مسوولان استانی طرح تالار فرهنگی و هنری و سالن تخصصی تئاتر قزوین را به سرانجام برسانیم.

وی اظهار داشت: ایجاد گالری دائمی و نمایشگاه خوشنویسی نیز برای عرضه آثار و محصولات هنرمندان استان را نیز دنبال و پیگیری می کنیم به نتیجه رساندن آن نیازمند کمک نمایندگان استان در مجلس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: برای ظهور و بروز هنرمندان استان نیازمند زیرساخت های مهم فرهنگی و هنری هستیم و باید بتوانیم رفع این کمبودها را در اولویت های کاری خود قرار دهیم چراکه مشکلات زیرساختی موجود در استان موجب شده تا رشد هنرمندان قزوینی و دستیابی آنان به معیشت مطلوب تحت تاثیر قرار بگیرد.

اسماعیلی با بیان اینکه به دنبال اجرای برنامه های فاخر و ماندگار در عرصه فرهنگ و هنر قزوین هستیم، تاکید کرد: هم افزایی در اجرا و پیشبرد برنامه های فرهنگی نیز از جمله نیازهای استان قزوین به شمار می رود که باید در این خصوص با جدیت ورود پیدا کنیم.

لطف الله سیاهکالی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: کار اصلی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در واقع باید تولید فرهنگ و هنر و رسیدگی به معیشت هنرمندان و رفع مشکلات آنان باشد.

وی ادامه داد: باید از هنرمندان رشته های مختلف دعوت کرد و مشکلات، سخنان و انتظارات آنان را شنید و در حد توان مرتفع ساخت.

سیاهکالی خاطرنشان کرد: نباید نظر سلیقه ای و مختلف مسوولان، زندگی هنرمندان را مختل سازد بلکه ما باید هدایتگر و حامی باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =