امام جمعه مراغه: کوتاهی مسوولان نوعی منکر است

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: کوتاهی مسوولان در انجام وظایف و ضرر به بیت‌المال و جامعه نوعی منکر است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مراغه اظهار داشت: متاسفانه گاهی جای معروف و منکر را اشتباهی می گیریم و باید دستگاه های متولی امور فرهنگی مواظب باشند منکر جای معروف را در جامعه نگیرد.
وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر منحصر به دروغ و بدحجابی و غیره نیست و باید در تمامی حوزه ها و زمان ها به فرایض آن عمل کنیم.
وی به مراسم ماه محرم اشاره کرد و گفت: توجیه روسای هیات های مذهبی و توجه به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و موارد ارایه شده از سوی ستاد مقابله با کرونا در این ماه مورد تاکید است.
وی افزود: امیدواریم با همکاری دستگاه های متولی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین ستاد مقابله با کرونا بتوانیم به سلامت در ماه محرم از بیماری کرونا عبور کنیم.
وی با تاکید بر اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گفت: قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) برای اقامه و احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است و باید به فرهنگ عاشورا و فرهنگ سازی در خصوص این موضوع توجه کنیم.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری خود نوعی نهی از منکر به حساب می آید.
سید علی موسوی حسینی گفت: اجرایی کردن موارد ستاد مقابله با کرونا به خصوص در ماه محروم ضروری است و با یاری خداوند متعال از مرحله قرمز عبور خواهیم کرد.
وی گفت: در ماه محروم انتظار داریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کنار ستاد مقابله با کرونا بوده و تمامی موارد ستاد مقابله با کرونا با همراهی مردم و دستگاه های متولی اجرایی شود.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه در بیشتر ادارات کارمندان با گوشی سرگرم هستند و مردم نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند.
حجت الاسلام نستوهی گفت: یکی از مهمترین وظایف ستاد خارج کردن مردم از بی تفاوتی است.
وی با تاکید بر اینکه ستاد باید به تمامی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر ورود کند، گفت: ستاد باید زمینه را برای امر به معروف و نهی از منکر مردم فراهم کند تا مردم راحت و آسان تر به واجب شرعی امر به مرعروف و نهی از منکر عمل کنند.
نستوهی امر به معروف و نهی از منکر را واجب شرعی عنوان کرد و گفت: متاسفانه از موضوع امر به معروف و نهی از منکر غافل شده ایم و آنطور که باید و شاید به آن پرداخت نشده است.
وی اضافه کرد: بحث امر به معروف و نهی از منکر مسوولان امروز در اولویت ستاد است و باید خود مسوولان و دستگاه های اجرایی امر به معروف و نهی از منکر را شروع کنند.
وی به برنامه های دیگر ستاد اشاره کرد و گفت: طرح مدارس امر به معوف و نهی از منکر از دیگر برنامه های ستاد است که در راستای تبیین و فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی خواهد شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =