۱۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 930
کد خبر: 83893713
۰ نفر

برچسب‌ها

خواستگار انتقام‌جو در سمنان تحویل مقام قضایی شد

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فرد عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام، خواستگار انتقام جو شاکی بود که پس از شناسایی و دستگیری به مقام های ذی صلاح قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ حسین صادقی روز یکشنبه در تشریح این پرونده به خبرنگاران ابراز داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان سمنان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، در این راستا پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد.

وی گفت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی، بررسی حساب کاربری متهم و اقدام های تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه ‌اجتماعی اینستاگرام، با ایجاد حساب کاربری جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی کرده است.

این مقام انتظامی سایبری افزود: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان این پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و مستندات جمع‌آوری شده ، متهم را مورد شناسایی قرار دادند و در نهایت این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال به مقام های ذی‌ صلاح قانونی تحویل داده شد.

صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و اقرار کرد به دلیل دریافت پاسخ منفی در زمان خواستگاری، با ایجاد صفحه جعلی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام عکس‌های خصوصی وی را منتشر کرده است و انگیزه خود را، انتقام‌جویی بیان داشت.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کاربران فضای سایبری از به اشتراک‌گذاری تصاویر شخصی و خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی به طور جدی خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با هشدار به مجرمانی که با انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی کاربران با آبروی آنان بازی می‌کنند، بیان داشت: طبق ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی هر کس به‌ وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به‌نحوی که منجر به ضرر یا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ صادقی از کلیه شهروندان استان سمنان خواست ضمن مراقبت از حریم خصوصی خود در فضای مجازی در مواجهه با هر نوع جرمی در این فضا موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =