هواشناسی مازندران نسبت به کاهش هشت درجه‌ای دمای هوا هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه پیش‌بینی کرد از عصر فردا دوشنبه موج جدید سامانه کم فشار وارد استان خواهد شد و نسبت به کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا مازندران هشدار داد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران دمای هوا در گرم ترین ساعت امروز یکشنبه به حدود ۳۲ درجه و روز دوشنبه نیز به ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

هواشناسی مازندران با آرام توصیف کردن شرایط جوی تا ظهر روز دوشنبه اعلام کرد که از بعد از ظهر دوشنبه رفته رفته سامانه بارشی وارد مازندران شده و تا فردا شب سراسر استان را در بر می‌گیرد. 

هواشناسی مازندران در اخطاریه خود برای مناطق جلگه‌ای استان وزش باد نسبتا شدید همراه با بارش‌های رگباری باران پیش بینی و اعلام کرد که دمای هوا نیز کاهش محسوسی خواهد داشت.

بنا بر گزارش هواشناسی مازندران علاوه بر کاهش دما و بارندگی ، وزش باد نسبتا شدهد و احتمال رعد و برق نیز برای اغلب مناطق استان پیش‌بینی می شود. 

پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می دهد دمای هوا برای روز چهار شنبه نسبت به امروز در مناطق جلگه ای تا هشت درجه کاهش می‌یابد که این میزان در مناطق کوهستانی بیشتر پیش‌بینی می شود.

هواشناسی مازندران دریای خزر را در این مدت مواج و طوفانی است. با توجه به اینکه هواشناسی مازندران ارتفاع امواج را بیش از ۲ متر پیش بینی کرده است ، در این مدت تمامی فعالیت های دریایی ممنوع خواهد بود.

اختلال در برداشت شالی

کاهش دمای هوا و بارندگی در حالی اواسط هفته جاری مهمان مازندران است که استان در اوج برداشت محصول شالیزاری و برنج می باشد.

هواشناسی مازندران همچنین به مخاطرات بارندگی پیش‌رو برای استان اشاره و اعلام کرد که مردم در روزهای آینده شاهد اختلال در عملیات برداشت شالی، لغزندگی جاده ها و کاهش دید در محورهای کوهستانی، احتمال رگبار شدید نقطه ای و آبگرفتگی معابر عمومی خواهند بود.

هواشناسی توصیه کرد که کشاورزان تمهیدات لازم برای ارازی شالیزاری خود را در نظر گرفته تا خسارت به عملیات برداشت به حداقل کاهش یابد.

همچنین به دلیل لغزنده شدن سطح جاده ها توصیه شده تا رانندگان در این جوانب احتیاط را به خصوص در محورهای کوهستانی رعایت کنند.

در حال حاضر شرایط جوی استان نیمه ابری بوده و ایستگاه ساری با ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و استگاه هواشناسی سیاه بیشه با ۲۳ درجه خنک‌ترین نقاط مازندران را نشان می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =