۱۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83893709
۰ نفر

برچسب‌ها

درگز ۱۹۸ میلیارد ریال از بارشهای تابستانی خسارت دید

مشهد- ایرنا- فرماندار درگز گفت: در پی بارش سنگین باران و جاری شدن سیل طی پنجشنبه گذشته ۱۹۸ میلیارد ریال به بخش کشاورزی و تاسیسات زیربنایی این شهرستان خسارت وارد آمد.

علی فراهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده خسارتهای وارده به شهرستان در بخش کشاورزی شامل تلف شدن دام، تخریب راه های کشاورزی و عشایری و محصولات باغی و زراعی به میزان ۱۷۵ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد : فقط در جریان سیل ۱۰۲ راس دام در روستای میاب تلف شده و در دیگر مناطق تعدادی قنات و بخشی از گندم‌زارهای شهرستان نیز خسارت دیده است.

فرماندار درگز گفت: در پی بارشهای پنجشنبه گذشته نیروهای هلال احمر به خانواده‌های آسیب دیده از سیل در روستاهای میاب و خادمانلو امدادرسانی و اقلام مختلف نظیر چادر، پتو، مواد خوراکی و پوشاک میان آنان توزیع کردند.

فراهی افزود: طی بارشهای یاد شده در روز پنجشنبه ۹ مردادماه، ۲۴ میلیمتر باران در شهرستان بارید که در پی آن برق ۲۰ روستا در بخشهای لطف آباد و چاپشلو قطع شد اما تا ساعات پایانی شب، برق مناطق یاد شده به صورت موقت وصل و فردای آن روز نیز شبکه توزیع نیرو به طور کامل ترمیم شد.

وی آبگرفتگی و آسیب به منازل در دو روستای میاب و خادمانلو و شهر درگز را هشت باب عنوان کرد و ادامه داد: سیل ۱۲ میلیارد ریال نیز به راه‌های روستایی شهرستان خسارت وارد کرد و در حال حاضر تلاش برای بازگشایی راه روستایی دربندی- ریشخوار همچنان ادامه دارد.  

مرکز شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز نیز در فاصله ۲۵۴ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد. درگز مرکب از چهار بخش مرکزی، لطف آباد، چاپشلو و نوخندان ۱۳۹ روستا دارد. ۳۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. درگز هم از سمت شمال هم مرز با کشور جمهوری ترکمنستان است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =