معرفی نخستین زن به عنوان معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری لارستان

لارستان- ایرنا- نسا خیل تاش در حکمی از سوی عنایت الله رحیمی استاندار فارس با حضور جمعی از مسئولان و اعضای شورای اداری به عنوان نخستین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری لارستان منصوب شد و فعالیت رسمی خود را در این شهرستان آغاز کرد.

نسا خیل تاش پیش از این به عنوان نخستین بخشدار مرکزی در شهرستان خنج فعالیت داشت که یکشنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۹  جایگزین علی علیپور شد.

علیپور با تاسیس شهرستان جدید اوز به عنوان فرماندار این شهرستان معرفی شد.

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان در آیین معارفه معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان گفت: یکی از سیاست های راهبردی و اقدامات ماندگار دولت تدبیرو امید بویژه در حوزه وزارت کشور  افزایش میزان اعتماد و میدان دادن به بانوان در حوزه های مختلف مدیریتی است که همچنان بر ادامه این روند نیز تاکید دارد.

جلیل حسنی اضافه کرد: علاوه بر رویکرد دولت، فعالیت و نقش پررنگ بانوان در فعالیت های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی بویژه در سال های اخیر و استقبال و مطالبه عمومی در این زمینه نیز عزم دولتمردان در حوزه های مختلف مبنی بر استفاده از توان علمی، تجربی و اجرایی بانوان در پست های مدیریتی را دوچندان کرده است.

وی بر وجود فضای همدلی، تعامل ، وحدت و همگرایی بین قشرهای مختلف مردم اعم از شیعی و سنی و همه بخش ها و مناطق مختلف شهرستان لارستان اشاره کرد و گفت: یکی از رسالت های مهم و اولویت های اساسی مدیریت اجرایی شهرستان تقویت و حرکت در این مسیر است.

حسنی بر ضرورت بیش از پیش همگرایی ، وحدت و تعامل مثبت با همه ارکان نظام و حوزه ها و نهادهای امنیتی ، سیاسی ، انتظامی  و اجرایی تاکید کرد و از معاون جدید سیاسی ، امنیتی و اجتماعی ویژه لارستان خواست این مهم را به عنوان یک اولویت و راهبرد در دستور کار و فعالیت خود قرار دهد.

فرماندار ویژه لارستان همچنین تقویت تشکل ها، احزاب مختلف سیاسی، استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و مدنی و ضرورت افزایش مشارکت سیاسی مردم بویژه در عرصه انتخابات را از دیگر ماموریت ها و اولویت های مهم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ذکر کرد.

حسنی با اشاره به تامین امنیت درون زا و در سایه مشارکت، همراهی و تعامل مردم تاکید کرد و گفت: تجربه نشان داده که همراهی و مشارکت مردم بویژه استفاده از ظرفیت معتمدین محلی و ریش سفیدان و سایر افراد با نفوذ در شکل گیری و تامین امنیت پایدار نقش ممتازی داشته و همچنین هزینه ای نیز برای نظام ایجاد نخواهد کرد.

شهرستان لارستان در استان فارس در حد فاصل شهرستان‌های داراب، زرین‌دشت، جهرم، قیر و کارزین، خنج، اوز، گراش و لامرد قرار دارد و در شرق و جنوب با حاجی‌آباد، بندرعباس و بستک در استان هرمزگان همجوار است.

این شهرستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزا نفر در فاصله ۳۸۰ کیلومتری از شیراز واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =