۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83893668
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه حوادث از مهاباد

مهاباد- ایرنا- تصادف در محور مهاباد - میاندوآب با یک کشته و یک زخمی، اطفای حریق در یک هکتار از محوطه شهری و جلوگیری از سرایت آن به یک جایگاه پمب بنزین و زنده‌گیری و نجات یک بهله جغد گرفتار شده در یک منزل مسکونی از جمله حوادث اتفاق‌افتاده طی هفته جاری در مهاباد است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حادثه نخست بر اثر تصادف ۲ دستگاه خودرو در محور مهاباد به سمت میاندوآب یک نفر جان خود را از دست داد و یک نفر نیز به شدت زخمی شد.

رحمان احمدی اضافه کرد: این تصادف روز گذشته و در نزدیکی روستای "اگریقاش" مهاباد اتفاق افتاد و ماموران آتش‌نشانی پس از دریافت گزارش این حادثه، بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه علت اصلی این حادثه توسط پلیس راه آذربایجان‌غربی در دست بررسی است، ادامه داد: راننده خودرو ۲۰۷ نیز که به شدت زخمی شده تحت مداوا قرار دارد و شرایط وی رو به بهبودی است.  

آتش سوزی یک هکتار از پوشش گیاهی در محدوده شهری

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد همچنین از مهار آتش سوزی یک هکتاری در این شهر خبر داد و گفت: این آتش‌سوزی در نزدیکی پمپ بنزین محله باغ شایگان و در داخل آرامستان گزارش و پس از چند ساعت تلاش بی‌وقفه ماموران آتش‌نشانی، جوامع محلی و ماموران منابع طبیعی مهاباد مهار شد.

احمدی بیان کرد:  با توجه به پوشش گیاهی مناسب این منطقه در صورتی که مأموران و مردم محلی با هم همکاری نمی‌کردند، احتمال داشت زبانه‌های آتش به پمپ بزین نزدیک شده و حوادث ناگواری را به وجود آورد.

وی همچنین از نجات یک بهله جغد نیز خبر داد و اظهار داشت: با تماس تلفنی یکی از شهروندان با ماموران سازمان آتش نشانی از فرود آمدن یک بهله جغد بیمار در حیاط منزل مسکونی مطلع شدند که توانایی حرکت و پرواز نداشت.

وی گفت: این پرنده پس از زنده‌گیری توسط ماموران برای نگهداری و تیمار شدن تحویل اداره حفاظت محیط زیست مهاباد شد.

پارسال ۷۶۰ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانی در مهاباد انجام شده که ۶۳۶ مورد در حوزه شهری و مابقی نیز در روستاها بوده ‌است.

هم‌اکنون این سازمان در مهاباد با سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =