تفاهمنامه علمی تحقیقاتی ارتش و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری امضا شد

تهران- ایرنا- تفاهمنامه علمی تحقیقاتی فیمابین ارتش جمهوری اسلامی و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری امضا شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، در مراسمی با حضور سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، تفاهمنامه علمی تحقیقاتی فیمابین ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، در ستاد ارتش امضا شد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در حاشیه امضای این تفاهمنامه گفت: مجموعه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از قبل هم همکاری‌هایی با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری داشتند؛ انشاءالله این جلسه و تفاهمنامه‌ای که امروز امضا شد یک جهشی در ادامه این همکاری‌های فیمابین، خواهد بود.

موسوی افزود: این تفاهمنامه در حوزه‌های مختلف زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و فضایی است که امیدواریم موارد مدنظر معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری و ارتش جمهوری اسلامی ایران، هم جهت بشوند تا بتوانیم پیشرفت‌های خوبی را در آینده نزدیک شاهد باشیم.

حوزه‌های همکاری متعددی با ارتش و صنایع دفاعی داریم

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری نیز گفت: ما توسعه‌های زیادی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و تکنولوژی‌های متعدد در حوزه ICT، نانو، تکنولوژی هوافضا و بسیاری از حوزه‌های جدید از قبیل حوزه لیزر در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و برخی مراکز پژوهشی داشته‌ایم.

ستاری افزود: یکی از اهداف ما در معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری این است که بتوانیم این تکنولوژی را به سمت صنایع دفاعی سوق دهیم و صنعت دفاع نیز از این زیر ساخت‌هایی که ایجاد شده، استفاده کند که امیدواریم با امضای این تفاهمنامه، این روند تسریع شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: حوزه‌های همکاری متعددی با ارتش و صنایع دفاعی داریم، ما بیش از ۷۰ شرکت دانش بنیان داریم که محصول به حوزه دفاع می‌دهند، هم توسعه این شرکت‌ها مدنظر است و هم اینکه شرکت‌های جدید به این حوزه ملحق شوند.

ستاری با اشاره به ساخت هواپیمای کوثر گفت: بخش‌های متعددی از هواپیمای کوثر در شرکت‌های دانش بنیان توسعه پیدا کرد و قطعاً این هواپیما به همین شکل باقی نخواهد ماند و خیلی از تکنولوژی‌های جدید در آن توسعه پیدا خواهد کرد.

در این جلسه امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و تعدادی از معاونان ارتش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضوری داشتند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =