رییس کمیته امداد ابرکوه: ۱۰۰ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان اختصاص یافت

یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ابرکوه گفت: امسال برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت پوشش این نهاد ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اختصاص یافته است .

سید جلال حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: این میزان تسهیلات در حوزه های کشاورزی ، خدماتی، دامداری ، دامپروری و صنایع دستی در اختیار ۳۰۰ نفر قرار می گیرد که با پرداخت این مبلغ و اجرای طرح های نیمه تمام و جدید  زمینه اشتغال ۳۲۰ نفر از مددجویان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون از این مبلغ  ۱۲ میلیارد ریال آن پرداخت شده است ،افزود: این میزان تسهیلات مربوط به اجرای ۴۰ طرح است که با تکمیل طرح ها زمینه اشتغال ۵۰ نفر فراهم می شود.

وی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به افراد جویای کار تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال است که توسط بانک‌های عامل طبق مقررات پرداخت می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد زیرپوشش از اولویت های کاری این نهاد است ، خاطرنشان کرد: خیران ، نیکوکاران و صاحبان صنایع برای ایجاد اشتغال با این نهاد همکاری بیشتری داشته باشند.

رییس کمیته امداد ابرکوه بیان کرد: با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ، خدمات آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار منطقه به مددجویان در سال های گذشته ارایه شده است و این همکاری و آموزش ها همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۹۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های کشاورزی ، خدماتی، دامداری ، دامپروری و صنایع دستی به ۲۵۰ نفر پرداخت شد که با پرداخت این مبلغ و اجرای طرح ها زمینه اشتغال ۲۸۰ نفر فراهم  شد.

هزار و  ۴۰۰ خانواده مددجو و نیازمند شامل  ۲ هزار و ۱۹۲ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان ابرکوه بهره‌مند هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =