بزرگداشت روز خبرنگار در فضای مجازی برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: امسال مراسم بزرگداشت روز خبرنگار متفاوت از سال های گذشته و در بستر فضای مجازی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ناصر نبی زاده روز یکشنبه در نشست برنامه‌ریزی مراسم نکوداشت روز خبرنگار افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامت جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه مراسم نکوداشت روز خبرنگار امسال به صورت غیرحضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری این مراسم خاطرنشان کرد: ضمن تبریک و آرزوی سلامتی برای تمامی خبرنگاران استان، از طریق ویدئو کنفرانس، شنونده درخواست های اصحاب رسانه نیز خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد: در این ایام حفظ سلامت جامعه مهم‌ترین اصلی است که باید همه ما به آن توجه کنیم، لذا می‌توان از فضای مجازی به جای حضور در هر رسانه برای گرامی داشتن روز خبرنگار بهره گرفت تا در سایه امن الهی از گزند این ویروس مصون بمانیم.

محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مزار شریف روز هفدهم مردادماه ۱۳۷۷ خورشیدی به همراه ۸ تن از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسید.
پس از آن واقعه ۱۷ مرداد روز خبرنگار نامگذاری شد.