۱۵ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در میاندوآب پرداخت شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میاندوآب گفت: تاکنون ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت برای کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده ‌است.

علی حبیبیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات به ۱۰۶ واحد پرداخت و از تداوم اشتغال ۱۴۰ نفر در آنها حمایت شده ‌است.

وی افزود: در مجموع یک‌هزار و ۲۲۵ واحد با اشتغال‌زایی یک‌هزار و ۸۲۹ نفر برای دریافت تسهیلات ناشی از کرونا در میاندوآب ثبت‌نام کرده‌اند که یک‌هزار و ۶۴۳ نفر از آنها در میاندوآب، ۲۳ نفر در شهر چهاربرج و ۱۴ نفر نیز در شهر باروق فعالیت دارد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میاندوآب‌ با اشاره به آمار مشمولان دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا، گفت: از این تعداد پس از پالایش و بررسی مدارک لازم، یک‌هزار و ۴۴۳ نفر از میاندوآب‌، ۱۴ نفر از شهر چهاربرج و ۱۲ نفر از شهر باروق واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری شدند.

وی با بیان اینکه تسهیلات درخواستی برای این تعداد واحد ۱۸۰ میلیارد ریال است، اضافه کرد: با مساعدت بانک‌های عامل این شهرستان این تسهیلات به نحو مطلوبی در حال پرداخت است.

حبیبیان افزود: بیمه بیکاری بیشتر مشمولان در ماه‌های اسفند و فروردین پرداخت شده و حقوق اردیبهشت ماه نیز به مرور در حال پرداخت است.

با شیوع ویروس کرونا در کشور، تصمیم گرفته شد با اعطای تسهیلات از بیکار شدن دائمی افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونا خانه‌نشین شده بودند، جلوگیری و از فرصت‌های شغلی حمایت شود.

پس از بررسی‌های انجام شده در ستاد ملی مقابله با کرونا و طبق اعلام بانک مرکزی، ۱۴ رسته اصلی با ۵۵ زیررسته که یک میلیون و ۲۰۰ بنگاه را دربر می‌گیرد، مشمول دریافت وام شناسایی شدند و برای کارفرمایان این بنگاه‌ها پیامک برای ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha