دستورالعمل مالیات مقطوع اشخاص حقیقی در کهگیلویه وبویراحمد اعلام شد

گچساران-ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی کهگیلو.یه وبویراحمد گفت: امسال به دلیل شرایط کرونایی و لزوم حمایت از مودیان در دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ مالیات مقطوع ۹۸ گروه ب نیز مشمول این تبصره شدند.

محمد علی غفاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال های گذشته تنها گروه سه طبق آئین نامه ماده ۹۵مشمول تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات مستقیم بود.
وی بیان کرد:در این دستورالعمل مودیانی که سقف فروش کالا و خدمات آنان در سال ۱۳۹۸ به میزان ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بوده مشمول تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم می شوند.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:این گروه از مودیان می توانند تا پایان مرداد امسال از طریق پایگاه اینترنتی (www.tax.gov.ir) فرم تبصره ماده ۱۰۰ را تکمیل و در سامانه قرار دهند.

نحوه تعیین مالیات مقطوع وپرداخت آن
صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی تا ۲۵ میلیون ریال بدون افزایش نسبت عملکرد سال ۹۷ و صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی بیش از ۲۵ میلیون ریال تا ۵۰ میلیون ریال چهار درصد افزایش نسبت به مالیات سال ۹۷ و صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی بیش از ۵۰ میلیون ریال تا صد میلیون ریال هشت درصد نسبت به سال ۹۷ و مشاغل با میزان مالیات بیش از ۱۰۰میلیون ریال با ۱۲ درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ اقدام به تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰ کنند و از نگهداری مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می شوند.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد اشخاص حقیقی را به پرداخت مالیات تا روز سی و یکم مرداد فراخواند و تصریح کرد: آن دسته از فعالان اقتصادی که اظهارنامه مالیاتی ارائه نکنند و فرم تبصره ماده ۱۰۰ را برای مالیات مقطوع تکمیل نکنند، علاوه بر مشمول معافیت های مالیاتی نشدن، جریمه خواهند شد.
وی اظهارداشت:در صورتی که از اسناد و مدارک مشخص شود مجموع فروش کالا و خدمات مودی درسال ۹۸ بیش از ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال باشد،مودی مذکور مشمول مفاد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات مستقیم نبوده و علاوه برمحاسبه و مطالبه مالیات وفق مقررات ماده ( ۹۷) قانون مالیات های مستقیم مشمول جرائم متعلقه بویژه جریمه عدم تسلیم اطهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی و همچنین عدم امکان استفاده از معافیت های قانونی ازجمله معافیت موضوع ماده ( ۱۰۱) قانون مالیات های مستقیم خواهد شد.

میزان درآمدهای مالیاتی سال ۱۳۹۸کهگیلویه وبویراحمد حدود چهار هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

این استان ۷۲۶ هزار نفری ۵۰ هزار مودی مالیاتی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =