۱۲ مرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۲۷
کد خبر: 83893543
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار قضات دلیجان باید متناسب با پرونده‌های ورودی افزایش یابد

خمین - ایرنا - امام جمعه دلیجان گفت: شمار قضات این شهرستان باید متناسب با پرونده‌های ورودی به دادگستری افزایش یابد تا فرصت پاسخگویی به‌روز در این بخش فراهم شود.  

حجت الاسلام  «ابوالقاسم غفوری» روز یکشنبه در نشست با رئیس کل دادگستری استان مرکزی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی، مهاجرپذیری و صنعتی بودن دلیجان و حضور ۱۴ هزار تبعه خارجی در این شهرستان آمار پرونده‌های دادگستری دلیجان بالا است و باید به نظام قضایی این شهرستان نگاه ویژه شود.
وی بیان کرد:  قضاوت  مسئولیتی سنگین است و رسیدگی عجله‌ای به‌دلیل حجم بالای پرونده‌ها مدنظر نیست و این مهم باید مورد هرچه سریع‌تر اصلاح شود.
امام جمعه دلیجان بیان کرد: احکام به شکلی صادر شوند که سبب کاهش جمعیت زندانهای این شهرستان شود چراکه فضای زندان دلیجان مناسب نیست.
حجت الاسلام غفوری، اخلاق مداری، اقتدار، سلامت و برخورد مناسب با ارباب رجوع را از شاخصه‌های رضایتمندی مردم بیان کرد و گفت: تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و کاهش معطلی مردم باید در دستور کار دستگاه قضایی قرار گیرد.
امام جمعه دلیجان با اشاره به حضور افراد نفوذی در حوزه های مختلف نظام اسلامی افزود: این افراد با اختلال در نظام اقتصادی کشور سبب کاهش اعتماد مردم به مسئولان و دستگاه های مختلف می‌شوند و باید با آنان برخورد قاطع شود.
حجت الاسلام غفوری اضافه کرد: دشمنان نظام اسلامی به مشکلاتی که افراد نفوذی ایجاد می‌کنند دامن زده و باید این مسئله پیشگیری شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تهدید و تطمیع ها و مشکلاتی که قضات در رسیدگی به پرونده‌ها با آن‌ها روبه رو است، با خدامحوری حل می‌شود.
حجت الاسلام سید «عبدالمهدی موسوی» اظهارداشت: صبر در رسیدگی به پرونده‌ها مهم است زیرا مردم تحت فشار و سختی هستند و تکریم ارباب رجوع حتی اگر متهم باشد نباید در حد یک شعار باقی بماند.
وی افزود: دستگاه قضایی از هیچ خطایی چشم پوشی ندارد و بر کار نیروی انسانی شاغل نظارت شدیدی می‌شود چراکه کسی که می‌خواهد با فساد مبارزه کند باید خودش نیز پاک دست باشد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری موجب کاهش اطاله دادرسی است. 
دلیجان در جنوب استان مرکزی با ۵۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha