جستجو برای یافتن جسد جوان شاهین‌دژی در زرینه‌رود ادامه دارد

مهاباد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر شاهین‌دژ گفت: جسد جوان ۳۰ ساله‌ای که روز گذشته در رودخانه زرینه این شهرستان غرق شده بود، علی رغم تلاش امدادگران هنوز پیدا نشده است.

احمد اصلانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه عصر روز گذشته در محدوده روستای "هولاسو" روی داد که با دریافت خبر آن، امدادگران هلال احمر بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: این جوان ۳۰ ساله که به همراه سه نفر از دوستان خود برای تفریح به حاشیه این رودخانه رفته بود هنگام شنا در آن به علت آشنا نبودن به فنون شنا غرق شده و جان خود را از دست داد.

رییس جمعیت هلال احمر شاهین‌دژ اظهار داشت: هم‌اکنون ۲ اکیپ هلال احمر به همراه یک غواص کمکی از شهر بوکان برای یافتن جنازه این جوان در محدوده غرق شده در حال جست‌وجو هستند.

اصلانی با بیان اینکه تلاش برای یافتن جسد فرد غرق شده همچنان ادامه خواهد داشت افزود: شهروندان تا حد امکان از شنا در این رودخانه خودداری کرده و خطر غرق شدن در رودخانه‌ها، سدها و کانال‌های آب را جدی بگیرند.

وی از خانواده‌ها درخواست کرد تا با توجه به وقوع حوادث متعدد غرق‌شدگی در فصل تابستان، فرزندان خود را از شناکردن در رودخانه‌ها با عمق زیاد و کانال‌های آب منع کنند.

رودخانه زرینه به طول ۲۴۰ کیلومتر از دامنه‌های شرقی چهل چشمه کردستان (مابین بانه - سقز) سرچشمه می‌گیرد و بعد از گذشتن از مسیرهای طولانی و بهره مند ساختن اراضی کشاورزی زیادی بر سر راه خود از شاهین‌دژ می‌گذرد و در ادامه مسیر بعد از طی دشت وسیع میاندوآب به دریاچه ارومیه می‌ریزد.

همه‌ساله با آغاز فصل تابستان شماری از مردم برای فرار از گرما به حاشیه رودخانه ها و سدهای استان رفته و اقدام به شنا کردن در آنها می‌کنند که تعدادی از آنها دچار حادثه شده و غرق می‌شوند.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha