۱۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83893537
۰ نفر

برچسب‌ها

دما در بوشهر به آستانه ۵۰ درجه می‌‏رسد

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا دوشنبه تا پایان هفته با آغاز روند افزایشی گرما در برخی مناطق غیر ساحلی دمای هوا به آستانه ۵۰ درجه سانتیگراد می‎رسد.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان و جم به ترتیب با ۴۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر داشتند.

وی بیان کرد: در این مدت گناوه، خارگ و بوشهر به ترتیب با ۹۲، ۹۰ و ۸۷ درصد بیشترین و جم با ۲۳ درصد کمترین میزان رطوبت را در استان بوشهر تجربه کرد.

مساعدی ادامه داد: در این مدت با شمالی شدن جهت وزش باد در بیشتر ساعت‎ها و افزایش سرعت آن به سبب افزایش سرعت وزش بادهای شمالی غربی، خلیج فارس تا حدودی مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا دوشنبه تا پایان هفته با شمالی شدن جهت وزش باد در بیشتر ساعت‎ها و افزایش سرعت آن به سبب افزایش سرعت وزش بادهای شمالی غربی، خلیج فارس تا حدودی مواج و متلاطم پیش بینی شده‌است.

مساعدی گفت: در همین مدت نفوذ گرد و غبار روی خلیج فارس و سواحل استان بوشهر دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر در بیشتر ساعت صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در صبحگاه در برخی مناطق با مه صبحگاهی پیش بینی می‏‌شود.

مساعدی گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر  به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی و از فردا شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ و گاهی ۳۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.

وی افزود: در این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از ظهر فردا به تدریج ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‎شود.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۰:۳۶ دقیقه بامداد، مد اول ۰۷:۳۸ ، جزر دوم ۱۵:۳۲و مد دوم ۲۱:۴۴ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =