۱۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83893534
۲ نفر

برچسب‌ها

ورود به شهر کربلا تا ۱۳ محرم ممنوع شد

بغداد - ایرنا - مسوولان کربلا امروز (یکشنبه) اعلام کردند که با توجه به بحران شیوع «ویروس کرونا» و به منظور جلوگیری از انتشار گسترده آن، ممنوعیت ورود به این استان تا ۱۳ محرم، تمدید می‌شود.

استاندار و رئیس کمیته بحران استان کربلا در تصمیمی ممنوعیت ورود به شهر کربلا برای مسافران و زائران را تا ۱۳ محرم تمدید کرد.

«نصیف الخطابی» در گفت و گویی با رسانه های عراقی اعلام کرد که این تصمیم بر اساس فتوای آیت الله «سید علی سیستانی» مرجعیت عالی دینی عراق و در راستای حفظ جان و ایمنی شهروندان به ویژه با شدت گرفتن ابتلا به ویروس کرونا در عراق اجرایی شده است.

مقام‌های شهرهای مذهبی کربلا و نجف چهارشنبه هفته گذشته (۸ مرداد) به منظور پیشگیری و جلوگیری از گسترش همه‌گیری ویروس کرونا در تعطیلات عید قربان، مقررات ممنوعیت رفت و آمد در این استان‌ها اعمال کردند.

بر این اساس از چهارشنبه هفته گذشته ورود به این استان‌ها ممنوع اعلام و همه مسیرهای آنها برای جلوگیری از ورود مسافران و زائران بسته شد.

آمار ابتلا به کرونا در عراق از تعطیلات عید فطر به بعد رشد فزاینده‌ای گرفته و از حدود ۱۰۰ مورد روزانه اکنون به نزدیک سه هزار مورد افزایش یافته است.      

بر پایه تازه‌ترین آمار وزرات بهداشت عراق، تاکنون ۱۲۶ هزار و ۷۰۴ مورد ابتلا، ۴ هزار و ۸۰۵ نفر فوت شده و ۸۹ هزار و ۲۷۵ مورد بهبود یافته از ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =