مسافران مترو تهران با وجود تعلیق طرح ترافیک کم نشدند

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه می‌گوید: تعلیق طرح ترافیک طی دو روز نخست، تعداد مسافران را کم نکرد و حتی در برخی از مسیرها شاهد افزایش مسافر هستیم.

«فرنوش نوبخت» روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از تعلیق طرح ترافیک به مدت یک هفته انتظار می‌رفت میزان مسافران مترو کاهشی باشد اما طی روزهای شنبه و یکشنبه این هفته میزان مسافران بیشتر از روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته بود.

نوبخت ادامه داد: شرکت مترو تهران با تمام توان و حداکثر ظرفیت به صورت روزانه ۸۲۰ هزار مسافر را جابجا می‌کند و سرویس‌دهی به مسافران نیز بدون هیچ محدودیتی در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه تعداد مسافران روزانه شرکت مترو تهران در ایام شیوع کرونا بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار مسافر نوسان داشته، بیان کرد: در حال حاضر این میزان بین ۸۰۰ تا ۸۲۰ هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران همچنین با تاکید بر اینکه تعداد مسافران مترو نسب به قبل از شیوع ویروس کرونا حدود ۷۰ درصد کاهش یافته، افزود: این کاهش، نحوه خدمات‌رسانی به مسافران را کم نکرده و به طور متوسط اعزام قطارها هر سه دقیقه یکبار انجام می‌شود.

وی در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مترو نیز خاطر نشان کرد: بیش از ۹۸ درصد مسافران مترو ماسک می‌زنند و ماسک ارزان قیمت نیز بدون محدودیت در ایستگاه‌های مترو در حال عرضه است.

به گفته «نوبخت» ضدعفونی واگن‌های مترو نیز طبق برنامه در حال انجام است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا ستاد ملی مقابله با کرونا طی هفته گذشته پیشنهاد تعلیق طرح ترافیک را به مدت یک هفته از شنبه، ۱۱ مرداد در شهر تهران تصویب کرد و مقرر شد تا آثار ترافیکی این تصمیم بر حمل‌ونقل عمومی یعنی مترو و اتوبوسرانی و آلودگی هوای تهران و شرایط کرونا بررسی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =