۶۳۲ کیلومتر از جاده‌های جنوب کرمان شیب‌گذاری شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان از اجرای شیب‌ شیروانی در ۶۳۲ کیلومتر از راه‌های هفت شهرستان این منطقه خبر داد.

مسعود جمیلی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، هدف از اجرای این طرح را ایمنی بیشتر محورهای ارتباطی این منطقه عنوان کرد و از  اصلاح شیب‌های شیبروانی توسط عوامل راهداری خبر داد.

وی اظهار داشت: با توجه به لزوم ایجاد ایمنی بیشتر تردد در محورهای اصلی و شریانی کار اصلاح و ایجاد شیب شیروانی با اولویت این محورها در دستور کار مجموعه ادرات شهرستان‌ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: شیب شیروانی، در هنگام بروز تصادفات سبب خواهد شد تا خودرو با کمترین حادثه و برخورد شدید با حاشیه محور به خارج از جاده هدایت و از آسیب‌های احتمالی بیشتر جلوگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان ادامه داد: این اقدام به ویژه در مناطق پرحادثه جاده‌های جنوب کرمان  موجب کاهش چشمگیر واژگونی و در نتیجه کاهش تلفات انسانی ناشی از واژگونی شده است.

وی محور بزرگراهی جیرفت – کهنوج، محور رودبار – زهکلوت، قلعه‌گنج – کهنوج، منوجان قلعه‌گنج، جیرفت – بلوک و جیرفت – دلفارد را در اولویت اجرای عملیات شیب‌گذاری جنوب کرمان عنوان کرد.

جمیلی با بیان اینکه شیب شیروانی سطح شیبداری است که همراه با خاک‌ریزی در شانه جاده‌ها ایجاد می‌شود، گفت: شیب مناسب، هدایت خودرو در صورت خارج شدن از محور را فراهم می‌کند.