نمایندگان از مصاحبه‌های متناقض درباره کنکور پرهیز کنند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نمایندگان خواست از مصاحبه‌های متناقض درباره کنکور پرهیز کنند و سپس پرسید: آنهایی که به بهانه شیوع کرونا در پی تعویق کنکور هستند تضمین می‌دهند کرونا تا چند ماه دیگر تمام شود؟

«محمود احمدی‌بیغش» روز یکشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی مسئولان مراسم ویژه ماه محرم امسال باشکوه هر چه تمام‌تر و با رعایت پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شود. لیکن پیشنهاد دارم ماه محرم امسال را به فرصتی ماندگار برای جاودانگی نام حضرت سیدالشهدا(ع) قرار دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: پیشنهاد می‌کنم ساخت ۷۲ واحد مسکونی به نیت ۷۲ شهید مظلوم دشت کربلا در مناطق و روستاهای محروم هر استان در دستور کار قرار گیرد در صورت مدیریت درست این طرح می‌توان ظرف یک ماه دو هزار و ۲۳۲ واحد مسکونی از محل هزینه‌های ماه محرم به طور شفاف تحویل نیازمندان داد.

نمایندگان از مصاحبه‌های متناقض و متعارض درباره کنکور سراسری پرهیز کنند

احمدی‌بیغش درباره برگزاری کنکور عنوان کرد: به همکاران پیشنهاد می‌کنم از مصاحبه‌های متناقض و متعارض درباره کنکور سراسری پرهیز کنند چرا که با مصاحبه‌های مختلف استرس بیشتری به جوانان وارد می‌شود. ضمن اینکه این رفتارها تمرکز نهادهای متولی به ویژه سازمان سنجش را به هم می‌ریزد.

این نماینده مجلس ادامه داد: توجه داشته باشیم آنهایی که به بهانه وجود کرونا در پی تعویق کنکور هستند تضمین می‌کنند کرونا تا چند ماه دیگر تمام شود؟ همچنین کارشناسان و متخصصین علوم پزشکی اعتقاد دارند در فصل پاییز شدت کرونا افزایش پیدا می‌کند. مطلب دیگر اینکه آیا به بحث سربازی جوانان فکر کرده‌اید که در صورت برگزار نشدن کنکور، صدها هزار جوان با مشکل سربازی روبرو می‌شوند.

وزارت علوم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیش‌بینی‌های لازم را به عمل آورد

احمدی‌بیغش خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر اینکه، بدانیم وزارت علوم، دشمن جوانان نیست و مطمئن باشید مسئولان مربوطه در وزارت علوم پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در نظر دارند و از مسیر کنکور اتفاقی پیش نمی‌آید. و در آخر اگر کنکور به تعویق افتد علاوه بر مطالب گفته شده تمام برنامه‌ریزی‌های آموزشی کشور به سمت پاشیدگی می‌رود. مهم این است که ما از وزارت علوم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بخواهیم نه لغو کنکور.

نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: موضوع مهم دیگر این است که اخیراً شاهد برخی موضع‌گیری‌های نسنجیده و فاقد هرگونه اعتبار و استناد از سوی برخی از سیاسیون بی‌خاصیت و همیشه طلبکار از جمله فردی که خود سابقه نمایندگی دارد درباره مسلمانان منطقه سین‌کیانگ چین هستیم. تحقیقات نشان می‌دهد نه تنها این اظهارات سخیف و ضدامنیت ملی صحت ندارد، بلکه دهها میلیون مسلمان چین با دولت و دولت با مسلمانان مشکلی ندارند و قیاس آن با مسلمانان فلسطین یک فتنه غرب‌گرایانه است.

احمدی بیغش افزود: این اظهارات در راستای استمرار خط فکری نفاق‌برانگیز این جریان بی‌خاصیت و پرمدعا برای تحت تاثیر قرار دادن روابط مناسب ایران و چین صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این جانب خود از منتقدان جدی پنهان‌کاری وزارت خارجه در برخی از مسائل هستم اما به هیچ وجه اظهارات مداخله جویانه رهبران دچار توهم سیاسی این جریان پرهزینه را علیه منافع ملی برنمی‌تابیم و از این تریبون از دادستان کل کشور می‌خواهم ملاحظات را کنار گذاشته و با امثال این ذهن‌های بیمار، با قاطعیت و شدت برخورد کند.

احمدی بیغش یادآور شد: قدردانی ویژه دارم از سربازان گمنام وزارت اطلاعات در دستگیری یکی از مزدوران وطن فروش خائن در گروه تندر در ماورای اقیانوس اطلس که نشان از برخورداری از پیچیده‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بوده و رزم مدرن اطلاعاتی را به رخ بدخواهان ملت ایران کشیده است. ای کاش شرایط برای وزارت اطلاعات فراهم می‌شد تا با نفوذ به عمق جریان فاسد اقتصادی و مافیای ارز و کالا یکبار برای همیشه مردم مظلوم ایران از شر فاسدان اقتصادی خلاصی می‌یافتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =