مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد: پوشش ارتباطی روستاهای استان به ۹۹ درصد رسید

یزد- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد با بیان اینکه ۹۹ درصد روستاها از پوشش ارتباطی بهره مند است، گفت: این موضوع در کیفیت ارتباط و سرویس‌دهی به مناطق روستایی موثر است و به همین علت از استان های برتر کشور هستیم .

 محمدرضا پاکدل افزود: از سال گذشته تاکنون به منظور بروز رسانی و اطمینان از کیفیت و پایداری ارتباط روستاها، ۴۰۰ مورد بازدید میدانی انجام شد و اطلاعات آخرین وضعیت ارتباطی در سامانه کشوری دیار ثبت و نتایج آن برای رفع مشکلات احتمالی به وزارت ارتباطات منعکس شده است و  با انجام بازدیدهای مستمر از سال گذشته و اقدامات تکمیلی، وضعیت ارتباطی روستاهای استان با یک درصد ارتقا به ۹۹ درصد رسید.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد، پاکدل تصریح کرد:  تحقق پوشش ارتباطی روستاها نتیجه پایش مستمر است و  یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره کل برقراری زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق محروم و روستایی، همچنین رفع مشکلات ارتباطی مردم و خدمت‌رسانی در بستر زیرساخت‌های ارتباطی است.

 هم اکنون پروژه های ایجاد سایت جدید تلفن همراه و ارتقا تکنولوژی سایت های روستایی به نسل سوم و چهارم موبایل، اتصال تمامی مناطق بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، توسعه فیبر نوری  برای ارتقا پهنای باند مراکز و سایت های تلفن همراه ، اتصال تمامی مدارس به شبکه ملی اطلاعات و راه اندازی دستگاه خودپرداز تا پایان سال از محل طرح خدمات عمومی روستایی (USO) در استان حال انجام است.

استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت داشت که تنها ۱۵ درصد آن ساکن روستاها و مابقی در ۲۱ شهر سکونت داشتند.

در حال حاضر این استان  ۱۰ شهرستان،۲۴ شهر، ۲۱ بخش، ۴۳ دهستان و ۹۶۳ روستا دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =