بیش از ۲ هزار خودرو در صف رایگان خودروهای گازسوز در شمال آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: بیش از ۲ هزار و ۱۴۳ خودرو عمومی و باری در طرح گازسوزکردن رایگان خودروها در این منطقه نام‌نویسی کرده‌اند.

احمد مجرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام اینکه تاکنون ۷۲۱ خودرو در این طرح به گازسوز تبدیل شده است، اظهار داشت: مشخصات یک‌هزار و ۵۴ دستگاه خودرو نیز تایید شده و منتظر نوبت دهی برای اعمال این طرح هستند.

وی افزود: ۳۶۸ خودرو دیگر عمومی که در سطح استان در سامانه ثبت نام کرده‌اند، منتظر تایید مشخصات بوده و در صف قرار دارند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با اشاره به تداوم طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی به دوگانه‌سوز، از مالکان خودروهای عمومی باری و مسافری خواست تا هر چه سریع تر در سامانه gcr.niopdc.ir ثبت نام کرده و تا زمان تبدیل به دوگانه سوز شدن از سهمیه اعتباری بنزین برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه مصرف سی‌ان‌جی در سبد سوخت حمل و نقل مرکز و شهرهای شمال آذربایجان‌غربی در تیرماه سال جاری به میزان ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب رسید، اظهار داشت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد داشت.

وی توسعه و تجهیز جایگاه‌های سی‌ان‌جی و همچنین فرایند تبدیل دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی به سی‌ان‌جی را از عوامل کاهش مصرف بنزین در منطقه ارزیابی کرد و افزود: آذربایجان غربی به لحاظ مصرف این سوخت پاک، رتبه پنجم را پس از استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و اصفهان به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه یکی از مناطق ۳۷ گانه کشور و ۲ گانه آذربایجان‌غربی است؛ این منطقه شامل شهرستان‌های ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، چالدران، قره ضیاء‌الدین، ماکو، شوط، پلدشت و بازرگان با شعاع عملیاتی ۲۵۰ کیلومتر است.

در این منطقه نفتی سه انبار نفت، ۲ مرکز سوختگیری هواپیمایی در مجموع با ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۵۴ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =