انتخاب ۶۶۴ نفر از فرهنگیان در بیستمین فراخوان ملی پرسش مهر رییس جمهوری

تهران-ایرنا- مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ۶۶۴ نفر از فرهنگیان در بیستمین فراخوان ملی پرسش مهر رییس جمهوری شایسته تقدیر شناخته شدند.

در ابتدای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ رییس جمهوری این سوال را به عنوان پرسش مهر از دانش آموزان پرسید که"آیا محیط مدرسه یک محیط دلپذیر، شاد، دلخواه و پرنشاط برای شما هست؟ و دولت، خانواده، معلمان و خود دانش آموزان چکار باید بکنند که این محیط شاداب تر، دلپذیرتر و برای دانش آموزان امن تر و دوست داشتنی تر شود؟ "

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری اردها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش درمورد انتخاب فرهنگیان برگزیده گفت: پس از اعلام نتایج رتبه های اول تا سوم رقابت های بیستمین فراخوان ملی پرسش مهر رییس جمهوری هیات داوران جشنواره در بخش فرهنگیان رتبه های شایسته تقدیر این جشنواره را اعلام کرد.

وی افزود: در این دوره از فراخوان پرسش مهر با هدف تسهیل شرایط حضور فرهنگیان در این جشنواره ضمن اینکه شرایط حضور برای معلمان مدارس غیر دولتی نیز فراهم شد ارسال آثار معلمان به جشنواره نیز مستقیم از سطح مدرسه به دبیرخانه انجام شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش،   مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش این شرایط اگرچه برای دوستان ما در دبیرخانه شرایط سختی را فراهم کرد اما از آن سوی ضمن کاستن از حجم کار استان ها و مناطق باعث شد معلمان با انگیزه بیشتری آثار را به دبیرخانه ارسال کنند و همچنین بسیاری از معلمانی که سال ها در این فراخوان حضور نداشتند، امسال به این فراخوان پاسخ دادند.

رمضانی تاکید کرد: از آنجایی که این موضوع باعث شد رتبه های سطح استان فرهنگیان حذف شود دبیرخانه جشنواره از همان ابتدای فرآیند برآن بود که به غیر از رتبه های اول تا سوم آثار فاخر دیگری که به دبیرخانه ارسال شده بود را نیز مورد تشویق قرار دهد.

وی افزود: به این ترتیب ۶۶۴ نفر از فرهنگیان برگزیده استان ها در این فراخوان به عنوان شایسته تقدیر تجلیل خواهند شد که در حقیقت رتبه های برگزیده استانی این جشمنواره هستند. این افراد نیز از سوی وزارت آموزش و پرورش لوح افتخار «شایسته تقدیر کشوری» دریافت خواهند کرد و مورد تجلیل قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، در بیستمین دوره از رقابت‌های فراخوان ملی پرسش مهر که با حضور بیش از ۲ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۴۰ نفر- رشته شرکت‌کننده در سطح کشور برگزار شد دانش‌آموزان و معلمان در ۲۰  رشته و گرایش مختلف آثار خود را به دبیرخانه این مسابقات در سطح نواحی و شهرستان‌ها ارایه کردند.

حدود پنج هزار اثر منتخب دانش آموزی از استان‌ها به دبیرخانه کشوری ارسال شد. در پایان این مسابقات ۲۴۰ نفر از دانش‌آموزان و معلمان به‌عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب و در مرحله کشوری به دلیل شرایط خاص کشور در قالب یک کنگره ملی مجازی از آن‌ها تجلیل می‌شود.

همچنین ۴۵۰ معلم هنرمند که در این رقابت ها شایسته تقدیر شناخته شده اند، از سوی ادارت کل آموزش و پرورش استان ها تجلیل می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =