سومین جشنواره و هفته فیلم ایران در ژاپن برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- با همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در توکیو، سومین جشنواره و هفته فیلم ایران در ژاپن از دوشنبه تا چهارشنبه (۲۰ تا ۲۲ مردادماه) در پایتخت این کشور برگزار می‌شود.

سومین هفته فیلم ایران در ژاپن از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و با همکاری شهرداری میناتوی توکیو، یونی فیلم ژاپن، فدراسیون تولیدکنندگان سینمای ژاپن، اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد فارابی روزهای دوشنبه ۲۰ (۱۰ آگوست) تا چهارشنبه ۲۲ مرداد (۱۲ آگوست) در شهر توکیو برگزار می شود. 
به گزارش رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، در این دوره از جشنواره ۷ فیلم سینمایی با زیرنویس ژاپنی و صدای اصلی که از سوی رایزنی فرهنگی به صورت مستقل ترجمه و زیرنویس شده شامل ویلایی ها، مادری، آذر، مستند دفاع مقدس با نام ۱۸ درصد، طعم شیرین خیال، حوض نقاشی و خیلی دور خیلی نزدیک بر اساس جدول اکران به نمایش در خواهد آمد. 
همچنین با عنایت به اجرای برنامه در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نیز دو فیلم ویلایی ها و مستند ۱۸ درصد در خصوص جانباز شیمیایی ایرانی در این دوره به نمایش در می آید.
رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن در طول دو سال گذشته ۱۰ فیلم بلند ایرانی را ترجمه و زیرنویس کرده که علاوه بر نمایش در سه دوره از هفته فیلم ایران در ژاپن، در اختیار موسسات فرهنگی، ایرانیان و دانشجویان مقیم و علاقه مندان ژاپنی قرار دارد. همچنین  این آثار نقش مهمی را به عنوان منبع تقویت آموزش زبان فارسی برای فارسی آموزان ژاپنی ایفا می‌کنند.
مراسم افتتاحیه این برنامه نیز روز ۲۰مرداد ماه (۱۰ آگوست) از ساعت ۱۵ در سالن برگزاری برنامه به اجرا در خواهد آمد.
جدول اکران و مشخصات فیلم ها:
دوشنبه ۲۰ مرداد:
ساعت ۱۰صبح: مادری
ساعت ۱۳: فیلم مستند ۱۸ درصد(دفاع مقدس)
ساعت ۱۵ : مراسم افتتاحیه و فیلم ویلایی ها (دفاع مقدس)
ساعت ۱۹: آذر
سه شنبه ۲۱مرداد:
ساعت ۱۰صبح: طعم شیرین خیال
ساعت ۱۳ : حوض نقاشی
ساعت ۱۵ : خیلی دور خیلی نزدیک
ساعت ۱۷ : فیلم مستند ۱۸ درصد
ساعت ۱۹: ویلایی ها

چهارشنبه ۲۲ مرداد:
ساعت ۱۰صبح: حوض نقاشی
ساعت ۱۳ : طعم شیرین خیال
ساعت ۱۵: آذر
ساعت ١٧: خیلی دور خیلی نزدیک
ساعت ١٩: مادری

اطلاعات تکمیلی، جدول اکران و پوستر ژاپنی هفته فیلم ایران در ژاپن در پایگاه اینترنتی این رویداد قابل دریافت است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha