مدیریت افکار عمومی دستاورد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است

همدان- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: لحظه‌شناسی در مدیریت افکار عمومی مهمترین دستاورد این شورا در ۴۰ سال گذشته و در منظر جهانیان است.

حجت الاسلام سید حسن فاضلیان روز یکشنبه به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: اقدام و حرکت انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دشمن را در براندازی نظام خوار و ذلیل کرد.

وی با بیان اینکه وظیفه این شورا علاوه بر نظم و انضباط در برگزاری آیین های انقلابی، دعوت به موقع شورا و حضور مردم، از جمله خلق حماسه ۹ دیماه ۸۸ بود که آتش فتنه را در سراسر کشور فرو نشاند و خواب راحت را از چشم مستکبران در داخل و خارج کشور ربود.

حجت الاسلام فاضلیان خاطرنشان کرد: با تدبیر هوشمندانه و به موقع امام خمینی(ره) در ۱۲ مرداد ۵۹ نهادی با عنوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با هدف ایجاد همبستگی بین تشکل های سیاسی در برگزاری مراسم های گوناگون برای حضور مستمر مردم در  پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر آرا و اندیشه ولی فقیه، تاسیس شد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان ساماندهی و حضور میلیونی مردم در سراسر کشور در برگزاری آیین های انقلابی را از پر افتخارترین سندهای ماندگار این شورا عنوان کرد.

وی ادامه داد: انجام فعالیت های فراجناحی، عمل کردن در حفظ نظام و پشتیبانی کامل از ولایت فقیه و در نهایت بصیرت و لحظه شناسی از دیگر وظایف این نهاد است.

حجت الاسلام فاضلیان خاطرنشان کرد: ویژگی نخست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیروی محض از اوامر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان فصل الخطاب در تمامی امور و انجام فعالیت ها فراجناحی ،عمل کردن در حفظ نظام و پشتیبانی کامل از ولایت فقیه و در نهایت بصیرت و لحظه شناسی این نهاد مقدس در مقاطع حساس کشور است.

به گفته وی در پی شیوع کرونا در این ماهها و به منظور جلوگیری از اجتماعات، به دنبال استفاده از فضای مجازی و بهره مندی از رسانه ها، با راه اندازی پویش ها و استفاده مطلوب از ظرفیت نخبگان و اندیشمندان در تدارک گزینه های جایگزین برای مدیریت شور و هیجان مردم هستیم.

وی عنوان کرد: حدود ۱۴ مراسم اصلی شامل ستاد دهه فجر، ارتحال امام(ره)، روز قدس،۱۳ آبان،۷ تیر، ۸ شهریور و ۱۲ فروردین و برنامه ریزی راهپیمایی‌هایی به صورت غیر مترقبه و توجه به اجتماعات ملی و تظاهرات سیاسی با مسوولیت شورای تبلیغات اسلامی برنامه ریزی می‌شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان پیش بینی کرد: با ادامه شرایط فعلی و سرایت ویروس کرونا، مراسم ها با جمعیت بسیار کم و به صورت نمادین برگزار شده که کسی آسیب نبیند. 

حجت الاسلام فاضلیان ادامه داد: عزاداری ها در ایام محرم با توجه به فرموده مقام معظم رهبری، با برنامه ریزی و خلاقیتی جدید پوشش می‌دهیم.

از تمامی ظرفیتها برای تقویت شورای تبلیغات اسلامی استفاده می‌شود

 استاندار همدان در دیدار با ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مبنای فعالیت ما در استان، انسجام و وحدت بین ارکان نظام است خاطر نشان کرد: برای پیشبرد اهداف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از تمامی امکانات و ظرفیتهای استان استفاده خواهیم کرد.

 سید سعید شاهرخی به مناسبت ۱۲ مرداد؛ چهلمین سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،در دیدار با ریاست این شورا  افزود: اقدامات و فعالیت‌های شورای تبلیغات اسلامی در سراسر کشور و به تبع آن در استان همدان تاثیرگذار بوده و در بزنگاه‌ها و ایام‌الله با دعوت از مردم برای حضور در صحنه‌های حمایت و دفاع از نظام همواره موفق عمل کرده است.

استاندار همدان اظهار داشت: این شورا یک تشکل دینی، ارزشی و انقلابی است که کار پاسداری از اهداف کلان انقلاب اسلامی با جذب مشارکت مردمی را در اولویت قرار داده و دفاع از مردم مظلوم داخل و خارج کشور را از دیگر اهداف و برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست.

شاهرخی افزود: مهمترین رمز موفقیت شورای تبلیغات اسلامی در استان، دوری از حواشی و توجه به پیشبرد اهداف بلند این نهاد است.

وی ادامه داد: کار این شورا ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و همراهی مردم در برگزاری برنامه‌ها است و از نظرات کارشناسی شده و برنامه‌های پیشنهادی شورای تبلیغات اسلامی در استان، استقبال می‌کنیم. 

استاندار همدان با اشاره به اینکه نوع رفتار و سیاست اتخاذی شورای تبلیغات اسلامی در استان امیدوار کننده است، گفت: مبنای فعالیت ما در استان انسجام و وحدت بین مسئولان است که این اصل باید مورد توجه همه دستگاه‌های اجرایی و دیگر نهادها قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از اجتماعات، در این ماهها نحوه‌ برگزاری مراسم‌ها و آیین‌ها در کشور تجدید نظر شد و این ظرفیت به سمت فضای مجازی رفته است تا فرصت برای برگزاری مراسمها با وسعت تک‌تک افراد جامعه فراهم شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از نهادهای انقلابی جمهوری اسلامی ایران است که به هماهنگی و انسجام فعالیت های تبلیغی بین دستگاه ها و مراکز تبلیغی نظام می‌پردازد و در ۱۲ مردادماه ۱۳۵۹ با موافقت حضرت امام خمینی (ره) فعالیت خود را آغازکرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =