انتشار ۵۲ عنوان کتاب در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: نویسندگان استان در سه ماهه نخست امسال ۵۲ عنوان کتاب را چاپ و منتشر کردند.

رضا رضایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۵۲ عنوان کتاب  در ۴۸ هزار جلد با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار یافته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۴۸ عنوان کتاب در ۲۵۰ هزار جلد به چاپ رسید، گفت: بیشتر کتاب های چاپ شده در موضوعات مختلف علوم انسانی بویژه رمان، روانشناسی،  فلسفه و اجتماعی است.

رضایی  با اشاره به اینکه تعداد کتاب های چاپ شده در سال جدید بیشتر از این آمار است، تصریح کرد: ۵۲ کتاب چاپ شده در سه انتشاراتی استان بوده که پس از چاپ، برای توزیع و فروش به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تحویل داده شده است.

رضایی با تاکید بر اینکه کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است، خاطرنشان کرد: ترویج و توسعه کتابخوانی در بین آحاد مردم با همکاری و هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی استان در دستور کار است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

سرانه مطالعه در این استان با میانگین کشوری برابر است. آمار نشر کتاب در کشور نشان می‌دهد که در سال برای هر ایرانی تقریباً ۲ کتاب چاپ می‌شود.

این استان هم‌اکنون جایگاه نخست سرانه فضای کتابخوانی را به نسبت جمعیت در کشور داراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =