فعالیت ۳۸ ناظر بهداشتی و شرعی در کشتارگاه‌های دام و طیور قزوین

قزوین - ایرنا - ۳۸ ناظر شامل ۳۱ ناظر بهداشتی و هفت ناظر شرعی به نمایندگی از دامپزشکی بر فعالیت کشتارگاه های دام و طیور استان قزوین فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ناظران بهداشتی در کشتارگاه ها پیش، حین و پس از کشتار دام و طیور اقدام به نظارت های بهداشتی می کنند و ناظران شرعی نیز بر اجرای صحیح کشتار متناسب با دستور شرع فعالیت دارند.

دکتر حمید زینالی افزود: با نظارت های قوی بهداشتی در کشتارگاه های صنعتی امکان بروز مشکل بهداشتی در فرآورده های خام دامی عملا وجود ندارد.

این مسوول با بیان اینکه چرخه نظارت بهداشتی در کشتارگاه های صنعتی قوی و مطمئن است، یادآور شد: کشتارگاه ها علاوه بر یک ناظر بهداشتی، دارای یک کادر بهداشتی هستند شامل یک یا چند دامپزشک و چند کارشناس هستند که تعداد آنها به حجم فعالیت و میزان کشتار کشتارگاه بستگی دارد.

مدیرکل دامپزشکی قزوین در خصوص اقدامات پیشگیرانه در خصوص کرونا در کشتارگاه های استان نیز گفت: در بدو ورود کارکنان کشتارگاه ها از آنها تب سنجی می شود و همچنین استفاده از وسایل حفاظتی همچون لباس کار، دستکش بهداشتی، ماسک و کلاه نیز مختص به کرونا نبوده و از قبل در کشتارگاه ها مورد استفاده قرار می گرفته است.

وی اظهار داشت: با این وجود تاکنون موردی از انتقال کرونا در اثر تماس با لاشه دام و طیور و یا مصرف گوشت چه در مجامع محلی و چه در محافل بین المللی مطرح و گزارش نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =