اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال برای آبرسانی نمین و عنبران

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال برای آبرسانی شهرهای نمین و عنبران خبر داد.

به گزارش ایرنا ، عباس جنگی مرنی روز یکشنبه در بازدید از طرح‌های در دست اجرای این شهرها افزود:در ماه‌های اخیر پیگیری‌های لازم برای تامین منابع مالی طرح آبرسانی نمین و عنبران انجام شده و  مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال برای این طرح اختصاص و اجرای این طرح با سرعت انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با اجرای طرح آبرسانی نمین و عنبران، آب شرب و بهداشتی این شهرها و هفت روستای تحت پوشش مجتمع روستایی وحدت تا افق ۱۴۲۵ تامین خواهد شد.

جنگی مرنی در باره عملیات اجرایی سد عنبران نیز افزود: از اعتبارات مرزی قرار است بخش قابل توجهی از هزینه احداث این سد توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شود و احداث این سد سرعت بیشتری بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با احداث تصفیه‌خانه فاضلاب نمین توسط شرکت آب و فاضلاب استان، برنامه‌ریزی لازم توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و شرکت آبفا، به منظور تخصیص پساب خروجی تصفیه‌خانه برای مصارف مجاز صنعتی شهرستان نمین انجام خواهد شد تا از پساب تولیدی در جهت رفع نیازهای بخش صنعت استفاده شود.

وی افزود: از محل طرح شهرهای دارای تنش آبی، برای تامین اعتبار مالی آبرسانی به شهرهای مشگین‌شهر و اردبیل کمک لازم توسط وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور می‌شود و در روزهای اخیر مبلغ ۱۰ میلیارد ریال برای آبرسانی مشگین‌شهر از این محل دریافت شده است.

شهرستان نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha