نصب بیش از ۲۵۰۰ انشعاب گاز طی امسال در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۵۴۰ مورد انشعاب گاز در استان نصب و ۶ هزار و ۸۴۲ مورد اشتراک جدید جذب شده است.

علیرضا شیخی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در راستای پیشبرد اهداف دولت در گازرسانی به مناطق بی‌بهره از گاز طبیعی و رفع محرومیت از این مناطق، پروژه های گازرسانی با جدیت در حال اجراست، افزود: طی چهار ماه نخست سال جاری بیش از ۳۸۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در آذربایجان‌غربی اجرا شده است.

وی وضعیت اجرای پروژه‌های گازرسانی استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون عملیات گازرسانی در سراسر استان در حال اجراست و نزدیک به ۴۸۰ روستا تحت پوشش این عملیات قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی اضافه کرد: رساندن سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی به روستاهایی که سرمای سخت و استخوان سوزی دارند، با کاستن از هزینه‌های تامین انرژی این خانوارها، نقش موثری در محرومیت زدایی و ایجاد رضایت‌مندی دارد.

شیخی کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها را یکی دیگر از آثار مثبت گازرسانی به روستاها دانست و گفت: علاوه بر این گازرسانی به روستاهای استان از جنبه زیست محیطی نیز حائز اهمیت است زیرا نقش بسیار زیادی در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌های زیبا استان ایفا می‌کند.

گازرسانی به روستاهای آذربایجان‌غربی در دولت تدبیر و امید در مقایسه با تمامی دولت‌های قبل از آن، سه برابر شده است.

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha