امام جمعه قزوین: بانوان در عرصه تربیت و تعلیم نقش بسیار مؤثری دارند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت : بانوان در عرصه تربیت و تعلیم نقش بسیار مؤثری دارند و ضروری است این نقش هر روز جدی‌تر گرفته شود.

به گزارش روز یکشنبه دفتر امام جمعه قزوین ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی به اهمیت تبلیغ در جامعه دینی اشاره کرد و با تشریح برخی شیوه‌های تبلیغی رسول گرامی اسلام(ص) افزود : پیامبر(ص) در غدیر خم پس از بیان فرمایشاتشان تأکید کردند که پیام غدیر به کسانی که در آن جمع حضور نداشته و به نسل‌های بعدی منتقل شود و این مهم اهمیت تبلیغ را نشان می‌دهد.

امام جمعه قزوین میدان تبلیغ را میدانی خطیر و با چالش‌های فراوان معرفی کرد و افزود: خداوند در سوره مائده ضمن اهمیت دادن به موضوع تبلیغ فرموده اگر بخواهید مبلغ باشید مورد هجوم کفار و مشرکان قرار می‌گیرید و تفسیر این کلام را پیش از انقلاب به خوبی مشاهده کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اعلامیه‌های امام خمینی(ره) به خاطر اینکه برای شاه عوارض به همراه داشت با آن مخالفت می‌کردند و امروز نیز اگر می‌خواهیم در مقابل کفار و مشرکان پیروز شویم می‌باید آیات قرآن را که هر کدام اعلامیه‌ای از سوی خداست، بخوانیم و طبق آن عمل نماییم.

وی افزود: یکی از محوری‌ترین رسالت‌های بانوان انتقال مفاهیم قرآن به نسل‌های بعدی است و هر چه بتوانیم حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س) را الگو قرار دهیم می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: اگر بخواهیم تبلیغ‌های مؤثر را تفسیر کنیم باید سخنرانی‌های حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را مورد بررسی قرار دهیم چرا که سخنان آن بزرگواران نقشه راه امروز ما را نیز مشخص کرده و برای امروز نیز کاربرد دارد.

امام جمعه قزوین با تشریح جایگاه عظیم و والای زن در اسلام تأکید کرد: نباید جایگاه زنان در جامعه و نقش اثرگذار آنها تحریف شود و برای تحقق این هدف بانوان و رسانه‌ها رسالت سنگینی بر عهده دارند تا زنان به درستی نقش خود را در جامعه ایفا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =