قم در حال ورود به منطقه قرمز کرونایی است

قم - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی در این استان گفت: قم در حال ورود به منطقه قرمز کرونایی می باشد.

به گزارش شنبه شب روابط عمومی علوم پزشکی قم سیامک محبی با بیان اینکه شاهد روزهای سختی در استان هستیم، اظهار داشت: متاسفانه تعداد بیماران، بیماران بدحال و فوتی های در استان رو به افزونی است.

وی ادامه این روند را عامل گسترش بیماری در قم دانست و گفت: از مردم می خواهیم که نکته های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون علوم پزشکی قم تصریح کرد: بی توجهی مردم به دستورالعمل های بهداشتی عامل افزایش بیماری کووید۱۹ است و برگزاری هر مراسم شادی در این ایام به برگزاری مراسم‌های عزا منجر خواهد شد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =