فرماندار : میز خدمت در ورودی بانکهای بروجن در زمان شیوع کرونا دایر شود

شهرکرد-ایرنا- فرماندار بروجن با اشاره وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان، از بانک‌ها درخواست کرد در این ایام، میز خدمت را در ورودی بانکها دایر کنند تا از ازدحام جمعیت در این اماکن سرپوشیده جلوگیری شود.

مسعود ملکی شامگاه شنبه در بیست و یکمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا با حضور مسوولان بانک‌ها و موسسات مالی شهرستان بروجن تاکید کرد: بانک‌ها به‌ عنوان کانون‌های احتمال انتقال ویروس کرونا، سعی کنند افزایش خدمات الکترونیکی را به ‌منظور کاهش حضور فیزیکی مردم در دستورکار خود قرار دهند و کاهش استفاده از پول نقد را مورد توجه جدی قرار دهند.
وی افزود: در این روزها استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای آموزش همگانی پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است.
ملکی تصریح کرد: فعال شدن میز خدمت در ورودی بانک‌ها و سیستم نوبت‌دهی به‌ منظور کاهش تجمع مراجعان در داخل تمامی بانک‌ها راه‌اندازی شود.
ملکی با اشاره به فعالیت گشت‌های مشترک بازرسی در شهرستان بروجن یادآور شد: نظارت مستمر بر فعالیت بانک‌ها و موسسات مالی انجام و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و تجمع در بانک‌ها براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با عاملان ایجاد کانون جمعیتی و تهدید علیه بهداشت عمومی برخورد قانونی می‌شود.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که باعث بیماری" کووید ۱۹" شده، در بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =