بازدید استاندار خراسان جنوبی از باند دوم محور بیرجند - قاین

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از ۲ قطعه پروژه باند دوم محور بیرجند - قاین بازدید کرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان با حضور در محل پروژه باند دوم محور بیرجند - قاین، روند اجرای کار را از نزدیک بررسی کرد.

موضوع تکمیل پروژه دو بانده‌سازی محور بیرجند - قاین از مطالبات دیرینه مردم خراسان جنوبی است که از سال گذشته و با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی، روند اجرای این پروژه شتاب گرفته است.

پروژه قطعه یک محور بیرجند - قاین، عملیات اجرایی آسفالت مسیر به طول ۶ کیلومتر در حال اجراست و این پروژه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا هفته دولت تکمیل می‌شود.

اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در قطعه دوم این محور در حال آماده سازی هفت کیلومتر برای آسفالت است و این بخش از کار نیز با پیشرفت ۷۰ درصدی تا پایان مهرماه تکمیل می‌شود.

براساس اطلاعات اداره کل راه و شهرسازی، اعتبار هزینه شده برای اجرای این ۲ قطعه، بیش از ۴۰ میلیارد تومان است.

همچنین استاندار خراسان جنوبی در سفر به بخش سده قاینات از طرح‌های عمرانی به ویژه پروژه ساماندهی ورودی آرین شهر بازدید کرد.

با توجه به این که آرین شهر در مسیر بیرجند - مشهد، از محورهای پرتردد استان است، پروژه بهسازی و زیباسازی ورودی این شهر از مطالبات مردم بود که از سال گذشته و بعد از سفر استاندار به شهرستان قاینات، در فهرست برنامه‌های اولویت‌دار مدیران مرتبط قرار گرفت.

در حال حاضر عملیات احداث و جدول گذاری میدان تکمیل شده و آماده آسفالت است و براساس اطلاعات ارائه شده توسط پیمانکار، پروژه ساماندهی میدان با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا هفته دولت تکمیل می‌شود.

اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه، تا این لحظه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، یوسفی مدیرکل حوزه استاندار، حلاج مقدم مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، داعی مدیرکل راه وشهرسازی و جلال زاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در این بازدید، استاندار خراسان جنوبی را همراهی کردند.

شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۱۰ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط