روند کاهشی میزان بستری‌های بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: شیوع بیماری کرونا در این استان روند کاهشی را داشته و به تبع آن میزان بستری ها کاهش یافته است.

جواد آقازاده روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: این استان از وضع قرمز به وضع هشدار رسیده و سیر کاهشی را طی می‌کند. 

وی تاکید کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم و بیماری دوباره شیوع پیدا کند، روند کشندگی آن بیشتر از گذشته خواهد بود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مدیریت این استان در امر کنترل و مدیریت بیماری کرونا مورد تقدیر بوده و یک همدلی و همکاری بین بخشی خوبی برای کنترل این بیماری در استان وجود دارد. 

آقازاده ادامه داد: وضعیت آذربایجان‌غربی ثابت و یک روند کاهشی در استان شروع شده است و اگر همکاری مردم در جامعه نباشد، میزان مبتلایان بیشتر می‌شود. 

وی تاکید کرد: با این همکاری بیماری به درستی مدیریت شده و نظارت بر اجرای محدودیت‌ها همچنان مهم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: پوشش جمعیت بالای ۶٠ سال و مدیریت و کنترل این افراد در اولویت ماست. 

آقازاده اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم شیوع بیماری کرونا را در سطح جامعه مدیریت کنیم کنترل جمعیت با سن بالا و افراد دارای بیماری زمینه‌ای را تحت کنترل قرار می‌دهیم تا پای این افراد به بیمارستان باز نشود. 

وی ادامه داد: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور به عنوان آزمونه در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود تا مدیریت بیماری قبل از شیوع فصل پاییز و توسعه بیماری آنفلوانزا صورت گیرد. 

جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور مسوولان استانی و حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد و حاضران به ارائه گزارش و بیان نظرها و پیشنهادات خود پرداختند. 

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و هزاران نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ٢ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =