سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی: از برگزاری یا لغو یونیورسیاد ۲۰۲۱ خبری نیست 

تهران - ایرنا- سرپرست فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی گفت: با توجه به شیوع کرونا در جهان و تعویق یا لغو برخی رقابت‌ها، فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو) در خصوص برگزاری یا لغو یونیورسیاد جهانی دانشجویان تصمیم‌گیری نکرده است.

«محمدحسین علیزاده» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تاکنون دستورالعمل یا برنامه‌ای از سوی فیزو برای برگزاری یونیورسیاد ابلاع نشده است، افزود: بازی‌های المپیک توکیو با یک سال تاخیر یعنی تابستان ۲۰۲۱ برگزار می‌شود و از سوی دیگر سی و یکمین دوره یونیورسیاد دانشجویان نیز باید تابستان ۲۰۲۱ برگزار شود بنابراین ممکن است به دلیل این تداخل زمانی، مسابقات یونیورسیاد برگزار نشود.  

سی و یکمین دوره بازیهای ورزشی یونیورسیاد دانشجویان طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بود تابستان سال ۲۰۲۱ به میزبانی چین برگزار شود.

کاروان دانشجویان ایران سال ۲۰۱۹ و در سی‌امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان که به میزبانی ناپل ایتالیا برگزار شد  با یک پله صعود عنوان نهمی را از آن خود کرد.

علیزاده همچنین خاطر نشان کرد: دلیل دیگری که می‌تواند موجب لغو یونیورسیاد شود این است که برخی ورزشکاران دانشجو راهی بازی‌های المپیک خواهند شد.

وی همچنین در خصوص زمان جدید برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون، گفت: آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را داریم و در اولین فرصت که شرایط فراهم شود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت شرکت‌کنندگان انتخابات برگزار می‌شود.  

سرپرست فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی ادامه داد: مجمع انتخاباتی پیش‌تر قرار بود اسفند و سپس تیرماه برگزار شود از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای سلامت شرکت کنندگان شهرستانی در بحث اسکان و تغذیه لغو شد.  

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور داشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: به دلیل وجود کرونا و از سویی دیگر  تاخیر در امتحانات پایان ترم دانشجویان و برگزاری کنکور در تابستان فرصتی برای برگزاری مسابقات وجود ندارد اما درصدد هستیم تا مسابقات را به صورت از راه دور یا برخط (آنلاین) برگزار کنیم.  

علیزاده گفت: تاکنون مسابقات شطرنج و تکواندو در بخش پومسه برگزار شده است.  در حال برنامه‌ریزی برای اجرای مسابقات در رشته‌هایی که قابلیت برگزاری به صورت مجازی را دارند هستیم و مهر ماه این رقابتها آغاز می‌شود.  

وی در در بخش دیگری در خصوص برنامه‌های آموزشی نیز اظهار داشت: قرار است سه دانشجو با عنوان سفیران ورزش دانشگاهی ایران در سمپوزیوم بین‌المللی ورزش دانشجویی شرکت کنند.  ۱۰ دانشجو فعال نهضت داوطلبی نیز قرار است در دوره‌ای آموزشی در روسیه شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =