اقتدار نظام جمهوری اسلامی بر گرفته از ولایت و غدیر است

رضوانشهر- ایرنا – امام جمعه پره سر گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی برگرفته از ولایت امیر المومنین علی (ع) و غدیر است.

حجت الاسلام محمد مهدی نژاد روز شنبه در جلسه هماهنگی بنیاد غدیر این شهرستان اظهار داشت: همه وظیفه داریم غبار غربت را از چهره غدیر با تبیین فرهنگ و اهداف آن بزداییم، چون در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام رویدادی به مهمی غدیر نیست، رویدادی که دین با آن کامل و نعمت تمام شده و موجب خشنودی خدا و نا امیدی دشمنان شده است.

 وی، عیدغدیر را مهمترین عید مسلمانان عنوان و تصریح کرد: به همین دلیل باید برای بزرگداشت واقعه غدیرخم فرهنگ سازی و برنامه ‌ریزی شود و مسوولان فرهنگی و هنری شهرستان این روز مهم تاریخی را با ظرافت بیان کنند.

 وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای عید غدیر افزود: هر سال مردم متدین و ولایتمدار شهرستان و علاقه مندان به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این زمینه نقش موثری ایفا می‌کنند.

 امام جمعه پره سر با بیان اینکه تجلی واقعه غدیر در ولایت‌ فقیه نهفته است، ادامه داد: در حقیقت غدیر تلاشی در جهت وحدت مسلمین است چرا که می ‌تواند محور وحدت باشد و شبهات مطرح شده را برطرف می سازد.

 همچنین معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رضوانشهر نیز با بیان اهمیت این ایام گفت: رضوانشهر و پره سر با توجه به تنوع قومی و مذهبی در این راستا دارای ظرفیت بسیار بالایی است و پاسداشت دهه امامت و ولایت در این مناطق مورد خواست و تأکید همه مردم و مسئولان می باشد.

 قربان خوشحال بیان کرد: در سال های گذشته، واقعه غدیر در این مناطق به صورت نمایشی بازسازی و مورد استقبال واقع می شد، ولی امسال با توجه به شرایط خاص و شیوع بیماری کرونا باید به شیوه های دیگری در این زمینه فعالیت کنیم.

 همچنین مسئول امور شهرستانهای بنیاد غدیر استان گیلان نیز در این نشست گفت: از ظرفیت رضوانشهر برای تحقق بنیاد بین المللی غدیر باید نهایت بهره و استفاده را ببریم و وجود چهره هایی از مذاهب تشیع و تسنن در این شهرستان برای این امر مهم یک فرصت می باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن حسن زاده فومنی افزود: ما مدعی هستیم که انقلاب اسلامی ما به انقلاب حضرت حجت متصل خواهد شد و چنین واقعیت عظیمی با پرداختن به فرهنگ غدیر عملی می گردد.

 حسن زاده فومنی، با اعلام برخی از برنامه های ستاد اجرایی بنیاد غدیر در مناطق مختلف گیلان  گفت: راه ‌اندازی پویش‌های مردمی در فضای ‌مجازی، برگزاری مسابقه و دلنوشته غدیر، برپایی کارگاه‌های عمومی و تخصصی غدیرشناسی، ترویج حفظ خطبه غدیر از طریق مسابقه، تجلیل از سادات شهید و مدافعان حرم، تجلیل از خادمان و برگزاری همایش ویژه پیرغلامان علوی، برگزاری مسابقه کتابخوانی از جمله برنامه‌های دهه امامت و ولایت امسال است.

 از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر در جمهوری اسلامی ایران به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است. قربان و غدیر هر دو نماد اطاعت و سرسپردگی در برابر وحی الهی برای اکمال و تکمیل حرکت انبیا جهت تجلی  اراده الهی در رسیدن به سعادت انسانی است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که حدود نیمی از جمعیت این مناطق را هموطنان اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =