امام جمعه شهرکرد:حضور پرشور مردم در صحنه‌های انقلاب از دستاوردهای شورای هماهنگی تبلیغات است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به رسالت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: حضور پرشور و با بصیرت مردم در تمامی صحنه‌های انقلاب، از دستاوردهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز شنبه در جلسه ویژه‌برنامه بزرگداشت چهلمین سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: فاصله گرفتن مردم از مناسبت‌های ملی، مذهبی و شرکت نکردن برخی از افراد در این‌ آیین‌ها، مهمترین آسیب برای نظام اسلام است که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این راستا تلاش زیادی در استان داشته است.

وی اظهار داشت: این شورا زمینه حضور مردم در همه عرصه‌ها را فراهم می‌کند تا مردم با حضور پرشور خود برای دشمنان عرض اندام کنند.

نکونام، با تاکید بر اینکه این نهاد فرهنگی به دستور امام راحل تاسیس شد، گفت: این نهاد برای سامان بخشیدن به  برنامه‌های تبلیغی و فکری و فرهنگی در کشور فعال شد تا کاستی‌ها، نابسامانی و خلاهای گذشته برطرف شود.

امام جمعه شهرکرد گفت: شورای هماهنگی حرکت و جهت انقلاب را رصد می‌کنند و این امر نیاز دارد که انسانهای خوش فکر، تحلیل‌گر و انقلابی و مومن در این نهاد فعالیت کنند.

وی با تاکید بر نقش ولایت فقیه در اسلام،افزود: بیشترین دشمنی‌ها در نظام اسلامی با ولایت فقیه است و همه مردم با بهره‌گیری از این ظرفیت در راستای اهداف نظام گام بردارند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: شورای  هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای تنویر افکار عمومی و آگاه‌سازی مردم برای حضور به موقع در اجتماع و مراسم کشور نقش مهمی را ایفا می‌کند.

موسی انصاری افزود: تعمیق باورها و اعتقادات مردمی با توجه به ارزش‌ها و ترویج فرهنگ انقلابی از اهداف این شوراست که با ترویج فرهنگ انقلابی در جامعه و تلاش در راستای افزایش انگیزه و مشارکت مردم در برگزاری مراسم انقلاب اسلامی تصاویر زیبایی از حضور مردمی به نمایش گذاشته است.

وی به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: با شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از اجتماعات، در این ماهها نحوه‌ برگزاری مراسم‌ها و آیین‌ها در کشور تجدید نظر شد و این ظرفیت به سمت فضای مجازی رفته است تا فرصت برای برگزاری مراسمها با وسعت تک‌تک افراد جامعه فراهم شود.

انصاری از شورا به عنوان یکی از حلقه‌های وصل نظام مقدس جمهوری اسلامی با مردم یاد کرد و گفت: این شورا مدیریت برگزاری مراسم را برعهده دارد.

به گزارش ایرنا، در پایان این برنامه از ۲ نفر از از مسوولان قبلی این شورا حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی و اردشیر ریاحی‌پور و ۲ نفر از مسوولان این شورا که سال‌ها برای بزرگداشت مراسم انقلاب‌اسلامی تلاش کردند حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری نماینده فعلی مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی و همچنین علی گرجی رییس سابق این شورا تقدیر شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از نهادهای انقلابی جمهوری اسلامی ایران است که به هماهنگی و انسجام فعالیت‌های تبلیغی بین دستگاهها و مراکز تبلیغی نظام می‌پردازد و در تاریخ ۱۲ مردادماه سال ۵۹ موافقت اما راحل تشکیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =