طرح مطالعات گردشگری منطقه قره‌قشلاق بناب اجرا شود

تبریز- ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی بر لزوم اجرای طرح مطالعات منطقه قره‌قشلاق در راستای توسعه گردشگری شهرستان بناب تاکید کرد.

احمد حمزه زاده در بازدید از تالاب قره‌قشلاق شهرستان بناب به لزوم استفاده از ظرفیت‌های طبیعی در توسعه گردشگری استان تأکید کرد و گفت: سبک سفر و سلیقه گردشگران امروزی به سمت گردشگری طبیعی سوق پیدا کرده است و در این راستا می‌توان با توسعه و سرمایه‌گذاری در مناطق گردشگرپذیر، از جمله منطقه قره‌قشلاق شهرستان بناب، زمینه لازم را برای جذب حداکثری گردشگران فراهم کرد.

وی همچنین بر لزوم تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری در خصوص توسعه ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری شهرستان بناب تأکید کرد و گفت: در راستای جذب مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های تاریخی و گردشگری، همچنین بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها لازم است تا بسته‌های سرمایه‌گذاری در این خصوص با نظر و حمایت فرمانداری شهرستان تدوین و سرمایه‌گذاران ارائه شود.

حمزه زاده با اشاره به اهمیت اجرای طرح مطالعاتی منطقه قره‌قشلاق، گفت: «با توجه به اینکه قره‌قشلاق بناب یکی از مناطق مهم و پرظرفیت این شهرستان به لحاظ دارا بودن پهنه‌آبی است و با اجرای طرح مطالعاتی و تعیین کاربردهای گردشگری و فرهنگی برای این منطقه فرصت برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاران نیز فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در گام اول تامین اعتبار لازم برای طرح مطالعاتی منطقه قره قشلاق ضروری است تا پس از آن زمینه ایجاد زیرساخت ها و جذب سرمایه‌گذار محقق شود.

تالاب«قره قشلاق» با وسعت ۲۲ هزار هکتار در ۱۱۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز آذربایجان شرقی در شهرستان بناب قرار دارد که به دلیل زیبایی و تنوع گونه های جانوری و گیاهی به عروس تالاب های شمال غرب کشور شهرت یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =