آب سد شیرین‌دره دوباره از مدار مصرف بجنورد خارج شد

بجنورد- ایرنا- بارندگی و ورود سیل به سد شیرین‌دره شهرستان مانه و سملقان، سبب شد تا آب این دریاچه به خاطر بالا بودن کدورت دوباره از مدار مصرف شهروندان بجنورد خارج شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب بجنورد روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سیل عصر پنجشنبه گذشته سبب شد کدورت آب سد شیرین دره افزایش یابد و از این رو آب این دریاچه برای آشامیدن مناسب نیست و به ناچار از مدار مصرف خارج شده است.

منصور درتومی اظهار داشت: آب سد شیرین دره از مدار مصرف بجنورد خارج شده و تاکنون در مدار قرار نگرفته است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب بجنورد افزود: دیروز و در عیدقربان میزان مصرف به بالاترین میزان رسید و رکورد زد به همین علت میزان ذخیره مخازن کاهش یافته و در برخی مناطق شهر شاهد افت فشار آب هستیم.

وی افزود: میزان مصرف آب در شهر بجنورد دیروز به هزار و ۲۴۰ لیتر بر ثانیه رسید که بی سابقه است.

درتومی گفت: میزان مصرف آب در شهر بجنورد، روزانه ۷۰۰ لیتر بر ثانیه است که ۴۵۰ لیتر بر ثانیه از آب سد شیرین دره تامین می شود.

وی درباره طرح ابتکاری شرکت در برداشت آب از تاج سد گفت: در این روش، ۱۵۰ لیتر بر ثانیه آب از سد برداشت می شود که پاسخگوی نیاز نیست.

درتومی گفت: پیش بینی می شود آب سد شیرین دره، با زلال شدن، تا نیمه های امشب به مدار مصرف بازگردد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب بجنورد با تاکید بر اینکه ذخیره سازی آب، سبب افزایش میزان مصرف و بیشتر شدن مشکل کمبود این محصول می شود از مشترکان درخواست کرد ضمن پرهیز از ذخیره سازی آب، مصرف خود را مدیریت کنند.

آب سد شیرین دره در روزهای نخست ماه جاری هم به علت ورود سیلاب از مدار مصرف شهروندان بجنورد خارج شده بود.

شهر بجنورد، مرکز خراسان شمالی ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =