تلاش دشمنان تضعیف روحیه مقاومت بین ملت ایران است 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: تلاش دشمنان تضعیف روحیه مقاومت بین ملت ایران و ملت های مسلمان جهان بوده و راهکار مهم برای مقابله با این توطئه شوم نیز حضور گسترده مردم در برنامه ها و مراسم های مختلف انقلابی در طول سال است. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز شنبه در نشست با رییس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج به مناسبت سالروز تأسیس آن، اظهار داشت: مسؤولیت مهم برگزاری برنامه ها و مراسم های انقلابی بر  عهده این نهاد است. 

وی افزود: برگزاری باشکوه برنامه ها و مراسم های انقلابی و شرکت پرشور قشرهای مختلف مردم در آنها عامل ناامیدی دشمنان و خنثی  کننده توطئه های شوم آنان علیه کشور و ملت ایران است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: حضور گسترده ملت ایران در برنامه ها و مراسم های انقلابی رمز  اقتدار و ادامه حیات نظام و انقلاب بوده و بیانگر اتحاد، بصیرت، بیداری و هوشیاری مردم است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: ارزش های مهمی شامل مقاومت، بیداری، هوشیاری، استکبارستیزی، دفاع از ملت های  مظلوم و ایستادگی در مقابل دشمنان با برگزاری برنامه ها و مراسم های انقلابی از جمله راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، روز جهانی قدس،  حماسه ۹ دی و یوم الله ۱۳ آبان گسترش یافته و به نسل های آینده کشور منتقل می شود. 

وی ابراز داشت: جبهه استکبار مقابل نظام، انقلاب و ملت های مسلمان جهان ایستاده و ایران اسلامی نیز به عنوان مرکز فرماندهی جبهه  مقاومت با تمامی توان در برابر استکبار جهانی و متحدانش ایستادگی می کند.  

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: برگزاری برنامه ها و مراسم های انقلابی در کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد و  نوآوری و جذابیت نیز در آنها از سوی مسؤولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان افزایش داده شود. 

وی اظهار داشت: جلوگیری از ازدحام و تجمع مردم کهگیلویه و بویراحمد در آیین های عروسی و ترحیم از سوی متولیان امر و دستگاه های  اجرایی این استان به منظور شیوع نیافتن هر چه بیشتر بیماری کرونا در استان ضروری است. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نهاد انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ۱۲ مردادماه  ۱۳۵۹ به فرمان امام خمینی (ره) تأسیس و راه اندازی شد. 

حجت الاسلام سید جواد خاضع اظهار داشت: رسالت های اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شامل بزرگداشت و زنده نگهداشتن ایام  الله ها، فرهنگ سازی مناسبت های مختلف، برنامه ریزی، هماهنگی و سیاستگذاری لازم برای برگزاری برنامه ها و مراسم های ملی،  مذهبی و انقلابی در طول سال و ایجاد همبستگی بین ملت ایران با حضور گسترده آنان در مناسبت های گوناگون است. 

وی افزود: مردم یکی از مؤلفه های اصلی اقتدار نظام و انقلاب هستند و دشمنان نیز می خواهند چنین پشتوانه مهمی را تضعیف کنند تا به  کشور ضربه بزنند اما این نقشه شوم هرگز محقق نمی شود. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمنان همواره درصدد کمرنگ کردن ایام الله ها بوده اند اما قشرهای مختلف ملت آگاه، فهیم، بابصیرت، دشمن شناس و موقعیت شناس ایران برخلاف میل آنها حضور گسترده ای در برنامه ها و  مراسم های انقلابی دارند. 

حجت الاسلام خاضع عنوان کرد: انتقال مناسبت های انقلاب از نسلی به نسل دیگر به منظور جلوگیری از انحراف فرهنگی یکی از  دستاوردها، خدمات و برکات مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. 

وی ابراز داشت: ۳۵۰ تا ۴۰۰ برنامه و مراسم انقلابی در طول سال در ۲۲ نقطه کهگیلویه و بویراحمد با کمترین هزینه و به طرز باشکوه برگزار می شود. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبار سالانه شورای هماهنگی این استان شامل هزینه های جاری و  برای برگزاری برنامه ها و مراسم های انقلابی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون ریال است. 

حجت الاسلام خاضع اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور ردیف اعتبارات استانی  نداشته و بودجه سالانه آنها از طریق مرکز تأمین می شود. 

وی افزود: رسانه ها و خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد حامی و یاریگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در طول سال  برای برگزاری برنامه ها و مراسم های انقلابی هستند. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دستگاه های مختلف اجرایی این استان نیز تاکنون نهایت تعامل و  همکاری را برای برگزاری برنامه ها و مراسم های انقلابی در استان داشته اند. 

حجت الاسلام خاضع عنوان کرد: ساختمان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد قدیمی و فرسوده بوده و وضعیت مناسبی ندارد.  

وی ابراز داشت: چند ماه اخیر و با توجه به شیوع بیماری کرونا استفاده بیشتری از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری برنامه ها و مراسم  های انقلابی در کهگیلویه و بویراحمد می شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha