خبرنگاران نیشابوری یاد خبرنگار شهید ایرنا را گرامی داشتند

مشهد- ایرنا- خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نیشابور در آستانه ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمد صارمی خبرنگار ایرنا و "روز خبرنگار" با حضور در گلزار شهدای این شهر یاد "کاظم اخباری" دیگر خبرنگار شهید ایرنا و همچنین "تقی سعید کاویانی" روزنامه‌نگار پیشکسوت این شهرستان را گرامی داشتند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در این مراسم که با رعایت پروتکلهای بهداشتی همراه بود، گفت: ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا که "روز خبرنگار" نامگذاری شده فرصت مناسبی برای تقدیر از زحمات این عزیزان است.
علیرضا سیدآبادی افزود: خبرنگاران در طول انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و دیگر رخدادها همواره در خط مقدم آگاهی‌بخشی بوده و امروز هم در بحبوهه شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در کنار مدافعان جبهه سلامت برای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عموم مردم تلاش می‌کنند.
وی به فعالیت ۷۱ خبرنگار در ۲۶ رسانه دایر در نیشابور اشاره و بیان کرد: برای ارائه خدمات بهتر "بانک اطلاعاتی هنرمندان و فعالان فرهنگی" این شهرستان در حال تهیه و تدوین است. 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در ادامه همچنین اظهارداشت: افزایش هزینه چاپ و نشر و بحران شیوع کرونا شرایط سختی را برای فعالیت رسانه‌های مکتوب ایجاد کرده است.

وی گفت: خبرنگاران، نویسندگان، فعالان ادبی و توزیع‌کنندگان مطبوعات که بحران شیوع ویروس همه‌گیر کرونا بر معیشت و کار و کسبشان تاثیر منفی گذاشته می‌توانند با ثبت‌نام در "سامانه کارا" برای دریافت تسهیلات با کارمزد ۱۲ درصد اقدام کنند.
مسوول بسیج رسانه نیشابور نیز در این مراسم گفت: این شهرستان افزون بر دو هزار شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده و در بخش شهدای خبرنگار و فعال فرهنگی نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.
موسی‌الرضا حسینی افزود: شهیدان مرتضی صالح‌آبادی و محمدرضا نعمتی‌نژاد از مستندسازان دوران دفاع مقدس و شهید حیدرعلی باقری دیپلمات ایرانی که در کنار محمود صارمی خبرنگار ایرنا به شهادت رسید، از جمله شهیدانی هستند که از خطه نیشابور تقدیم شده‌اند.
وی گفت: خبرنگاران عاشقانه و جان برکف در خط مقدم همه رخدادها حضور دارند. نمونه آن "کاظم اخباری" خبرنگار شهید ایرنا است که بهمن ماه ۱۳۸۲ در صحنه حادثه انفجار بزرگ قطار باربری در نیشابور پس از مخابره آخرین‌ خبرش، جان باخت.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در فاصله ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =