هیات‌های مذهبی میبد فقط در محلات خود مجاز به برپایی مراسم محرم هستند

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت: با توجه به مصوبه شورای تامین شهرستان، مراسم‌های عزاداری محرم و صفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و شرایط تعیین شده و ویژه، همراه با نظارت دقیق در محلات سطح شهرستان برگزار می‌شودو هر هیات فقط در حسینیه محله خود مجاز به برگزاری مراسم است.

سید بهروز موسوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: با توجه به وضعیت کرونا و با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس در هنگام برگزاری مراسم‌های سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ، حرکت هیات‌ها به سمت محله‌ها و دیگر حسینیه‌ها ممنوع است.

وی ادامه داد :هر هیات فقط در حسینیه محله خود مجاز به برگزاری مراسم است، زمان برگزاری مراسم‌ها نیز از ساعت ۲۱ تا ۲۳ در شب‌های محرم تعیین شده ‌است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد تصریح کرد: باید همه مراسم‌های عزاداری در سطح شهرستان در فضای باز برگزار شود و هرگونه پوش کشیدن درحسینیه‌ها و مکان‌ها ممنوع است.

وی گفت : برای جلوگیری از افزایش تجمع‌ها هرگونه دعوت از مداحان کشوری و برگزاری مراسم نخل‌برداری درهمه حسینیه‌ها و تکایا  نیز از سوی شورای تامین شهرستان ممنوع اعلام شده ‌است.

موسوی با اشاره به سنت طبخ غذا در برگزاری مراسم‌های عزاداری در شب‌های محرم ادامه داد : توزیع غذا از طریق دریافت بن غذا و از ساعت ۱۶ تا ۲۰ غذا مجاز است و همه آشپزخانه‌ها ملزم به دریافت کارت بهداشت و معرفی افراد به شبکه بهداشت و درمان هستند.

وی با یادآوری استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط شرکت‌کنندگان ، برپایی هر نوع موکب را نیز غیر مجاز عنوان کرد.

این مسوول تاکید کرد: با ابلاغ شرط‌های شورای تامین شهرستان و با تاکید دادستان محترم هرگونه سرپیچی از مصوبه‌های یاد شده و عدم رعایت مسائل بهداشتی جرم محسوب شده و مرتکب‌شدگان به پرداخت دیه و جبران خسارت زیان دیده‌های از کرونا محکوم می‌شوند.

سید بهروز موسوی همچنین از هیات‌های مذهبی شهرستان خواست تا برای تامین سلامت عزاداران حسینی با محوریت سازمان تبلیغات، شبکه بهداشت و درمان، بسیج و نیروی انتظامی همکاری لازم و شایسته داشته‌باشند.

میبد متشکل از ۱۷ محله است و در هر کدام از محله‌ها نیز سه تا پنج هیات مذهبی فعال هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =