سرپرستان دپارتمان‌های تخصصی آکادمی ملی پارالمپیک منصوب شدند

تهران- ایرنا- سرپرستان دپارتمان‌های «پیشگیری از آسیب‌های ورزشی» و «سنجش و مانیتورینگ ورزشکاران» با حکم سرپرست دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک منصوب شدند.

مراسم معارفه «امیرحسین براتی» سرپرست دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی و «شادان محمدپور» سرپرست دپارتمان سنجش و مانیتورینگ ورزشکاران با حضور «محمدرضا محمودخانی»  رییس آکادمی ملی پارالمپیک برگزار و احکام سرپرستان که به امضای «محمد تابع»  سرپرست دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک رسیده بود، اهدا شد.

دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی آکادمی ملی پارالمپیک از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز نموده و در سه ماه آغازین فعالیت این دپارتمان، نتایج حاصل از آزمون‌های سنجش قابلیت‌های جسمانی ورزشکاران که توسط دپارتمان سنجش و مانیتورینگ آکادمی پارالمپیک در سال گذشته اجرا شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این نتایج و متناسب با شرایط متاثر از شیوع بیماری کرونا، پروتکل‌های تمرین در خانه با هدف تعدیل و اصلاح عوامل خطرزای بروز آسیب‌های ورزشی و نیز پروتکل‌های تمرینی به طور اختصاصی برای هر یک از ورزشکاران تحت حمایت ستاد بازی‌های پارالمپیک توکیو در رشته‌های جودو، پارا تکواندو، پارا پاورلیفتینگ، پارا تیراندازی و پاراتیراندازی با کمان، طراحی و ارائه شد که در حال حاضر هفته‌های هفتم و هشتم این برنامه در حال اجراست.

همچنین این دپارتمان در ادامه فعالیت‌های خود، اقدامات جامعی را برای توسعهی برنامه‌های پیشگیری از بروز آسیب در ورزشکاران پارالمپیکی دنبال می‌کند.

فعالیت‌های دپارتمان سنجش و مانیتورینگ ورزشکاران نیز از خرداد ماه سال گذشته و با تشکیل یک شورای تخصصی آغاز و تاکنون اقدامات گوناگونی از جمله معرفی آزمون‌های اختصاصی سنجش قابلیت‌های جسمانی در رشته‌های تحت حمایت ستاد توکیو ۲۰۲۰، اجرای ۲ تا سه مرحله سنجش قابلیت‌های جسمانی و روانی ورزشکاران پارالمپیکی، تشکیل پرونده و ثبت روند تغییرات پارامترهای سنجش و آنالیز داده‌های حاصل از ارزیابی ورزشکاران انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha