مکزیک، رتبه سوم مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان

تهران- ایرنا- مکزیک با ثبت بالاترین میزان جانباختگان ناشی از ویروس کرونا، بعد از آمریکا و برزیل در جایگاه سوم بیشترین میزان مرگ و میر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، نشریه فوربس مکزیک نوشت این کشور با پیشی جستن از انگلیس، بعد از آمریکا و برزیل، بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را ثبت کرده است.

تعداد جانباختگان این کشور، براساس تارنمای وردمترز ۴۶ هزار و ۶۸۸ نفر است.

موج دوم شیوع ویروس کرونا بسیاری از کشورها را فرا گرفته و اروپا که تصور می شد درحال بازگشت به شرایط عادی پساکرونا است، اکنون بار دیگر در معرض موجی تازه از شیوع این بیماری قرار گرفته است.

با این وجود، براساس مطالعات پورتال آلمانی statista  میزان مرگ و میر در هر میلون نفر، مکزیک را در جایگاه یازدهم قرار می‌دهد.

«هوگو لوپز گاتل» معاون وزیر پیشگیری و ارتقای سلامت مکزیک، طی مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد: میزان مرگ و میر ۴۸ هزار و ۹۱۵ نفر و میزان مبتلایان ۴۶۶ هزار و ۹۴۸ نفر می باشد که از میان آنها ۵۰ هزار و ۸۳۳ نفر همچنان فعال هستند.

براساس آخرین آمار تارنمای وردمترز، با ثبت ۸ هزارو ۴۵۸ مورد جدید، تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در مکزیک به ۴۲۴ هزار و ۶۳۷ نفر می‌رسد که از این میان ۴۶ هزار و ۶۸۸ نفر آنها جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =