امام جمعه جدید شهرستان عباس آباد معرفی شد

نوشهر - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی روز شنبه به عنوان امام جمعه جدید عباس‌آباد معرفی شد.

امام جمعه جدیدعباس اباد پیش از این امام جمعه شهر سرخ رود فریدونکنار بود. حجت الاسلام سید مصطفی محمدی امام جمعه پیشین عباس آباد نیز به عنوان امام جمعه شهر دابودشت آمل منصوب شد.

مدیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران در نشست شورای اداری شهرستان عباس اباد گفت : آئین عبادی-سیاسی نماز جمعه به عنوان اثربخش ترین پایگاه انقلابی و معنوی در نظام اسلامی است .
حجت الاسلام محمد انتظاری افزود: امروز نماز جمعه به عنوان قرارگاه ایمان   اخلاق و به عبارتی قرارگاهی که تمام شئون زندگی را در بر می گیرد و در حقیقت این آئین وحدت افرین و دشمن شکن است.
به گفته این مقام مسئول امروز به برکت انقلاب اسلامی در ۴۷ شهر مازندران آئین عبادی سیاسی نماز جمعه مازندران برگزار می شود .
انتظاری افزود: امروزه به خاطر شیوع ویروس کرونا  این آئین تنها  در شهر کلاَردشت استان برگزار می شود.
فرماندار عباس آباد ضمن درخواست از مردم و مسئولان برای همراهی هرچه بیشتر امام جمعه جدیدشهرستان گفت: امروز آئین عبادی سیاسی نماز جمعه به عنوان یک ظرفیت دارای کارکردهای عملی و نظری است. 
عباس شیرینی همپا افزود: نهاد نماز جمعه در حقیقت علاوه بر انجام تکلیف قانونی بلکه در راستای انعکاس مشکلات مردم هم گام های فراوانی برداشته است.
فرماندار عباس آباد در ادامه به تغییر وضعیت عباس‌آباد از حالت عادی به قرمز اشاره کرد و گفت: این شهرستان اگر چه به تازگی دچار این تغییر شده ولی همه مسئولان باید برای قطع زنجیره انتقال این ویروس پای کار بیاییند.
برابر آمار دستکم ۲۶ عباس آبادی در مراکز در مانی منطقه به علت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =