کلینزمن: سه‌شیرها در جام‌جهانی قطر دوباره روی بام جهان خواهند ایستاد

تهران- ایرنا- «یورگن کلینزمن» ضمن شرکت در سالروز بزرگ‌ترین لحظه تاریخ فوتبال انگلیس و بالا رفتن جام‌جهانی توسط «سر آلف رمزی» در ۳۰ جولای ۱۹۶۶، تاکید کرد که تیم ملی انگلیس در جام جهانی قطر بار دیگر بر بام دنیا خواهد ایستاد.

به گزارش ایرنا، قرار است دیدار بازسازی شده و رنگی پیروزی ۵۴ سال پیش انگلیس برابر آلمان در ورزشگاه ومبلی، از طریق شبکه جهانی فیفا با مصاحبه‌های ویژه پخش شود.

اما ستاره اسبق تیم ملی آلمان و باشگاه تاتنهام معتقد است که رقیب دیرینه فوتبالی ژرمن‌ها بار دیگر این جام را بالای سر خواهد برد و این اتفاق خیلی زود رخ خواهد داد.

کلینزمن همزمان با یادآوری خاطرات شخصی خود، بر این بارو است که سرنوشت نقش بزرگی ایفا می‌کند و در این باره تصریح کرد: زمانی که ما جام جهانی ۱۹۹۰ را تحت هدایت «فرانتس بکن باوئر» فتح کردیم که البته اولین باری بود که پس از اتحاد دوباره موفق به این کار شدیم، اهمیت زیادی برای تمام کشور داشت.

وی افزود: چه کسی می‌داند در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ شاید انگلیس جام جهانی بعدی را فتح کند آن هم در زمانی که به امید نیاز دارند. بی‌شک این اتفاق رخ می‌دهد و هیچ شکی در مورد این موضوع وجود ندارد.

کلینزمن تاکید کرد: وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، همه چیز در یک لحظه اتفاق افتاد. زمانی که آلمان در سال ۱۹۵۴ برای اولین بار جام جهانی را فتح کرد، یعنی ۱۲ سال پیش از قهرمانی آنان در جام جهانی ۱۹۶۶، آن تیم تیمی بود که آلمان را بعد از جنگ جهانی دوم دوباره سرپا کرد. سپس سال ۱۹۷۴ که با بحران بزرگ نفت همراه شد. فینال ۱۹۶۶ دیداری فوق العاده بود که برای ما خاطرات زیادی را به یادگار گذاشت. پدرم سال‌ها بعد در مورد این بازی خاص همه چیز را توضیح داد. تیم ملی انگلیس استثنایی بود؛ فینال در خانه آنان بود و یک دوجین خاطره به جا ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =