۱۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83892559
۰ نفر

برچسب‌ها

عون: در برابر اسرائیل از خاک و حاکمیت خود دفاع می‌کنیم

تهران- ایرنا- میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان روز شنبه در سخنانی با تاکید بر طمع‌ورزی‌های رژیم صهیونیستی و نقض مستمر حاکمیت لبنان از سوی این رژیم، گفت: ما همچنان به دفاع از خاک و آب و حاکمیت خود ادامه می‌دهیم و از آن کوتاه نمی‌آییم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، عون به مناسبت روز ارتش و خطاب به افسران و نظامیان لبنانی گفت:  ۷۵ سال از تشکیل ارتش کشور می‌گذرد. ارتش ما توانست با امکانات محدود، پیروزی‌های بزرگی به دست آورد. از طرفی دیگر، جنگ‌های دیگران در خاک ما، ارتش را فرسوده کرد و کارهایی برای باج خواهی از آن انجام شد. اما تجربه‌ها به ما آموخت که ارتش قلب وطن است و در هر شرایط و اوضاعی،‌ امید لبنانی‌ها به شمار می‌رود.

عون افزود:  لبنان امروز درگیر جنگی سخت‌تر از جنگ‌های نظامی است، زیرا این جنگ معیشت همه مردم را هدف قرار داده است.

وی فساد را نخستین دشمن لبنان معرفی کرد و گفت: برای ریشه‌کن کردن این فساد اقداماتی در حال انجام است؛ هرچند این اقدامات  به شکل کُند انجام می‌شود اما مستمر است.

عون دومین دشمن لبنان را کسانی توصیف کرد که برای به دست آودن سودهای کلان، معیشت مردم لبنان را به بازی گرفته‌اند.

به گفته رئیس‌جمهوری لبنان، سومین دشمن لبنان کسانی هستند که برای پول درآوردن، در ضربه زدن به پول کشور نقش دارند.

وی کسانی را که به دنبال ایجاد ناامیدی و روحیه تسلیم شدن در میان مردم هستند، را دشمن دیگری لبنان خواند و گفت این افراد هم نقش بسزایی در ضربه زدن به کشور دارند.

به گزارش المیادین، رئیس‌جمهوری لبنان تاکید کرد،‌ اسرائیل به طور مستمر قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض می‌کند و حاکمیت لبنان را زیر پا می‌گذارد.

وی تصریح کرد: لبنان همچنان به دفاع از خود، خاکش، آب و حاکمیت خود ادامه می‌دهد و در این زمینه هیچ کوتاهی نمی‌کند.

عون خطاب به افسران و نظامیان لبنانی گفت: وظیفه شما این است که در برابر زیاده‌خواهی و طمع‌ورزی‌های اسرائیل، با چشمانی باز مراقب حاکمیت لبنان باشید و از طرف دیگر اجازه ندهید تروریست‌ها وارد مرزهای کشور شوند.

رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر با حملات خود به جنوب لبنان، حاکمیت این کشور را بارها نقض کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز روزهای اخیر از ترس هرگونه حمله تلافی‌جویانه حزب‌الله به اهداف اسرائیلی، در مرزهای شمالی به حالت آماده‌باش کامل در آمده و سامانه‌های پیشرفته موشکی را مستقر کرده است.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی  هم روز جمعه تهدید کرد که در صورت هرگونه حمله حزب‌الله به اراضی اشغالی، زیرساخت‌های لبنان را نابود خواهد کرد.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =