سه هزار واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد واگذار می شود

کرج - ایرنا - سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ از واگذاری بیش از سه هزار واحد مسکونی مهر همزمان با هفته دولت در شهر جدید هشتگرد خبر داد.

حمیدرضا ورزشی  روز شنبه در نشست شورای تامین شهرستان ساوجبلاغ گفت: اولویت ما ایجاد آرامش و تامین زیر ساخت‌ برای ساکنان شهرجدید هشتگرد است و هر اداره ای باید وظیفه خود را به درستی در این شهر انجام دهد.

وی  به مسائل امنیتی و ارتقا کلانتری‌های شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: پایش تصویری این شهر در دستور کار قرار دارد و به زودی با نصب دوربین‌های مجهز در شهر جدید هشتگرد نصب می شود.

ورزشی بر عدم صدور مجوز مشاور املاک و تعطیلی بنگاهای بدون مجوز  در شهر جدید هشتگرد تاکید کرد و افزود: احداث  بیمارستان، آبیاری درختان و فضای سبز و واکاری ۲۰ هزار اصله نهال در آذر ماه سال جاری در دستور کار شرکت عمران و شهرداری این شهر قرار دارد.

رییس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ نیز در این بازدید به وسعت چهار هزار و ۵۰۰ هکتاری شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: متاسفانه در گذشته برای خدمات رسانی به این شهر به درستی فکر نشده که چگونه با این امکانات خدمات لازم به مردم داده شود.
احمد نوروزی ناکارآمدی مدیریت گذشته  را عامل بروز مشکلات امروزی در شهر جدید هشتگرد دانست و افزود: در گذشته تصمیمی اتخاذ شده و امروز باید مردم به لحاظ کمبود زیر ساخت و پراگندگی بی حد و حصر شهر با مشکل  مواجه شوند که حقشان نیست.

وی افزود: مشکلات این شهر باید با عزم ملی، استانی و شهرستانی حل شود تا مردم در امنیت و آرامش کامل زندگی کنند.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نیز به ارائه گزارشی از اقدامات شرکت عمران شهر جدید هشتگرد پرداخت و گفت: کار ما بر اساس میزان بودجه‌های مالی است که هر ساله در اختیار این شرکت قرار می‌گیرد و بخشی از آن برای امورات عمرانی به کار گرفته می شود که با وضعیت فعلی اقتصادی، امور عمرانی را با مشکل مواجه کرده است.

مسعودحق لطفی با بیان اینکه بودجه ای که باید در شهر هزینه می‌شده اما در مترو صرف شده ، افزود: از یک هزار میلیارد تومانی که در متروی شهر جدید هشتگرد صرف شده ، ۴۵۰ میلیارد تومان توسط دولت، ۲۵۰ میلیارد تومان از سوی  شرکت مادر تخصصی شرکت عمران شهرهای جدید کشور و ۳۰۰ میلیارد تومان  هم سهم  شرکت عمران شهر جدید هشتگردبوده که منفعت راه اندازی این خط تنها به این شهر نمی‌رسد.

وی گفت : اکنون ۳۳ هزار واحد مسکن مهر در مرز ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل نازک کاری خود را طی می‌کنند و ۱۰ مدرسه مشارکتی در دست احداث در این شهر وجود دارد و چند مدرسه هم آماده تحویل می باشد که متاسفانه آموزش و پرورش اقبالی از خود برای تحویل آن ها از خود نشان نمی‌دهد.
فرمانده انتظامی ساوجبلاغ هم طی گزارشی از ماموریت های این نیرو برای افزایش ضریب امنیت در این شهر خبر داد و گفت: اجازه نخواهیم داد این شهر به لحاظ پراکندگی، محلی امن برای افراد خلافکارار باشد .
سرهنگ سلیمانی تاکید کرد: اگر هر اداره ای به خصوص شهرداری به وظایف خود در قبال این شهر به درستی  عمل می‌کرد به طور قطع رضایت مردم چندین برابر می‌شد .
وی از شرکت عمران خواست تا تعامل بیشتری برای استقرار نگهبان محلی در مجتمع های مسکن مهر داشته باشند تا زیر نظر کلانتری ها فعالیت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ هم گفت: مردم شهر جدید هشتگرد شایسته خدمت هستند و باید نهایت همت و تلاشمان به ارائه کار و خدمت بهتر به آنان باشد.
علیرضا دهقانیان افزود: جلسات باید کارشناسی‌تر شده صرفا بیان عملکرد و اقدامات نباشد چرا که چندین سال از تاسیس شهر می گذرد اما مردم از خدمات درمانی و... بر خوردار نیستند در حالی که این نشست ها در گذشته بوده و خروجی مناسبی نداشته پس باید رنگ کار را بسمت و سوی ارائه خدمات و رضایت مردم ببریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =