لفاظی‌های وزیر اماراتی علیه ترکیه ادامه دارد

تهران - ایرنا - در ادامه جنگ لفظی ابوظبی و آنکارا درباره مسایل منطقه‎‌ای، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به سخنان وزیر دفاع ترکیه که از دخالتهای مخرب امارات در دیگر کشورهای خاورمیانه انتقاد کرده بود، واکنش نشان داد .

قرقاش در واکنش به سخنان امروز (شنبه) « خلوصی آکار » وزیر دفاع ترکیه در مورد امارات واکنش نشان داد و ادعا کرد که این سخنان آکار «سقوط جدید دیپلماسی آنکارا» است.

قرقاش در توئیت خود نوشت: منطق از موضع بالا سخن گفتن و دنبال برتری بودن به تاریخ پیوسته است و روابط بین‌الملل با تهدید و ارعاب پیش نمی‌رود، اکنون جایی برای توهم استعمارگرایانه وجود ندارد. بهتر است ترکیه دخالتهای خود را در امور داخلی کشورهای عربی متوقف کند.

وزیر دفاع ترکیه امروز در گفت وگو با شبکه «الجزیره» گفت: امارات اقدامات مخربی را در لیبی و سوریه مرتکب شده و آنکارا در زمان و مکان مناسب به آن واکنش نشان خواهد داد.

آکار افزود: ابوظبی به منظور ضربه‌زدن به آنکارا از سازمانهای تروریستی مخالف ترکیه حمایت می‌کند.

وزیر دفاع ترکیه از امارات به عنوان « بازیچه» نام برد که به گفته وی، از نظر سیاسی و نظامی در خدمت دیگران است و در واقع از این کشور بهره‌برداری و سوءاستفاده می‌شود.

۱۴۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =