بیش از ۷۴ هزار حلقه لاستیک در قزوین توزیع شده است

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین از توزیع ۷۴ هزار و ۶۲۸ حلقه لاستیک در سطح استان خبر داد و گفت: لاستیک‌های توزیع شده براساس ثبت نام رانندگان ناوگان حمل بار و مسافر و از شهریور ماه سال ۹۷ تاکنون صورت گرفته است.

جواد حق‌لطفی روز شنبه و در جلسه شورای حمل و نقل استان قزوین تصریح کرد: با توجه به وجود ۹ هزار و ۱۹۸ دستگاه ناوگان باری، ۲۳۸ دستگاه اتوبوس و ۷۴۲ دستگاه مینی‌بوس فعال در سطح استان، تاکنون ۱۱ هزار و ۳۱۱ دستگاه ناوگان لاستیک‌های مورد نیاز خود را در سطح استان دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت نامناسب توزیع لاستیک در استان، نیازمند آینده‌نگری جامع در این حوزه هستیم که با توجه به حساسیت‌های موجود در این حوزه، رفع کمبود سبد مورد نیاز برای رانندگان متقاضی لاستیک باید از اولویت‌های نخست برنامه‌های کاری این شورا باشد.

وی با اشاره به فعالیت ۴۹ نماینده فعال در حوزه توزیع لاستیک این استان، خاطرنشان کرد: روال قانونی تخصیص لاستیک به رانندگان حوزه حمل بار و مسافر براساس نوع ناوگان و میزان پیمایش صورت گرفته انجام می‌شود و در حال حاضر نیز حدود ۳۵ هزار حلقه لاستیک تا پایان سال برای رفع نیاز رانندگان ناوگان باری و مسافری این استان نیازمندیم.

وی با بیان اینکه حدود ۹۵ درصد از جا به جایی کالا و مسافر کشور توسط ناوگان زمینی انجام می‌شود، گفت: این مساله بیانگر آن است که ناوگان جاده‌ای نقش تعیین کننده‌ای را در تامین امنیت جان افراد در راه‌های ارتباطی برعهده دارد و در این رابطه، تامین برخی قطعات و لوازم از جمله لاستیک از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌باشد.

حق‌لطفی بر لزوم ساماندهی وانت بارهای بین شهری و دریافت کارت هوشمند توسط رانندگان آن تاکید و تصریح کرد: با توجه به اینکه قرار است در آینده نحوه تعیین میزان سوخت این ناوگان براساس بارنامه انجام شود، لذا ضروری است که ساماندهی این بخش در برنامه‌های کاری شورای حمل و نقل نیز قرار بگیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته، ناوگان باری استان قزوین با توجه به شرایط بحرانی، اقدام به حمل مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز بسیاری از استان‌های کشور کرد، افزود: متاسفانه ناوگان باری و مسافری استان در این رابطه آسیب‌های جدی را متحمل شد و تاکنون نیز ۵ هزار راننده در بخش آسیب دیدگان این بخش برای دریافت تسهیلات ثبت نام به عمل آورده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =