معاون استانداری یزد: آب ۳۰۰ روستای استان با تانکر سیار تامین می ‌شود

یزد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی  استانداری یزد گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای تامین آب شرب، هم اکنون کمبودهایی در برخی مناطق استان وجود دارد و آب مورد نیاز ساکنان ۳۰۰ روستا با تانکر سیار تامین می‌شود.

به گزارش ایرنا، محسن صادقیان روزشنبه در مراسم معارفه مدیرعامل آب و فاضلاب استان که با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاصلاب  برگزار شد، بدون اشاره به جمعیت این روستاها افزود: در بحث شبکه فاضلاب شهر در مرکز استان فقط ۳۰ درصد عملیات انجام شده و نیازمند برنامه ریزی لازم هستیم ، همچنین در زمینه تصفیه خانه فاضلاب شهر نتوانستیم پاسخگوی خوبی به مردم باشیم.

وی ادامه داد: البته قدردان تلاش مجموعه کارکنان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان هستیم با وجود کمبودها در بهترین شرایط خدمت رسانی کرده اند و با وجود نزدیک به ۲ دهه خشکسالی  از تبدیل کمبود آب به بحران پیشگیری کرده اند.

معاون استانداری یزد با دعوت از مردم به صرفه جویی در آب و برق و پیشگیری از بروز بحران احتمالی گفت : در مورد طرح بازچرخانی آب فاضلاب یزد سال گذشته  قول تامین بودجه لازم داده شد ، امیدواریم در سال ۹۹  این مبلغ اختصاص یابد .

وی بدون اشاره به مبلغ مورد نظر ادامه داد: در زمینه طرح فاضلاب شهرهای اردکان، میبد ، مهریز و بافق نیز فعالیت های خوبی صورت گرفته و در زمینه تامین آب شرب استان نیز فعالیت هایی در دست اقدام است که با هماهنگی و همکاری نهادهای مربوطه شاهد تسریع در انجام  فعالیت ها باشیم.

هم اکنون ۸۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان یزد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

همچنین « حمیدرضا جانباز»  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب در این مراسم گفت: با توجه به معضل شیوع کرونا و شرایطی که به وجود آمده، باید تاب‌آوری در سه حوزه آب و فاضلاب  انجام شود.

وی افزود:  در مرحله اول نیروهای سازمان است که باید در سلامت کامل باشندتا بتوانند به مردم خدمت رسانی کنند لذا بحث سلامت کارکنان آب و فاضلاب و خانواده های آنها در اولویت نخست شرکت قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین فعالیت های اقتصادی شرکت و سازمانی مدنظر است و در سومین حوزه ارتقای تاب آوری تاسیسات و دستگاه‌هاست تا آمادگی لازم برای ارایه سرویس مستقیم به مردم وجود داشته باشد لذا این سه مساله در استان یزد نیز انجام می شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب در ادامه با اشاره به تداوم خشکسالی از صبر و نجابت یزدی‌ها قدردانی کرد و گفت: به دلیل خشکسالی‌، مردم با وجود کمبودهایی در مدیریت تامین آب با مسوولان همکاری کردند به ما انگیزه دادند تا همکارانمان برای فعالیت‌های بلندمدت برنامه ریزی کنند تا این مشکل رفع شود.

جانباز ادامه داد: با پیگیری های انجام شده و تکمیل خط انتقال نسبت به تامین آب شرب و رفع این مشکل اقدامات لازم انجام می شود و بازچرخانی آب فاضلاب نیز در اولویت بعدی این نهاد است که در یزد انجام می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده هفت و نیم میلیون نفر از مردم روستاها از آب شرب دایم بهره مند می شوند و بخشی از این روستاها در استان یزد قرار دارد و این مشکل با حمایت مقام معظم رهبری و اختصاص منابعی در قانون بودجه انجام می شود.

وی در ادامه با قدردانی از خدمات مسوولان سابق شرکت های آب و فاصلاب شهری و روستایی یزد،  اصغر ریاضتی را به عنوان مدیرعامل جدید آب و فاضلاب استان برای مدت ۲ سال معرفی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =